Afrodyzjaki i antyafrodyzjaki – po co sięgnąć, a czego unikać?

Aneta R. 7 sierpnia 2018 0
Afrodyzjaki i antyafrodyzjaki – po co sięgnąć, a czego unikać?

Od wieków ziołom przypisuje się cudowną moc i niemalże właściwości magiczne. Zioła mają jednak nie tylko działanie lecznicze, ale również służyć mogą do pobudzenia miłosnego apetytu. Niestety wiele z nich również studzi nasze uczucia. Poznaj naturalne afrodyzjaki oraz antyafrodyzjaki.

Najskuteczniejsze ziołowe afrodyzjaki

Ziołowe afrodyzjaki działają podniecająco na nasze zmysły, wprawiają nas w idealny, romantyczny nastrój a także działają rewitalizująco. Wiele z nich poprawia ukrwienie narządów, odżywia tkanki, oraz dodaje sił. Jeżeli chcesz stać się mistrzem w łóżku sięgnij po te naturalne afrodyzjaki.

  • Anyż

Już w starożytnym Rzymie wierzono, że anyż dodaje nam radości z seksu, sprawia, że pożądanie staje się mocniejsze, a nawet jest wstanie leczyć oziębłość. Wedle nowych badań anyż ma związki, które działają podobnie jak testosteron. Warto, więc dodać go do swoich potraw, ciast, czy też napojów. Dodatkowo idealnie sprawdza się, jako dodatek do herbaty.

  • Bazylia

Bazylia to afrodyzjak polecany przede wszystkim kobietom. W dawnych wiekach kobiety robiły z bazylii napój miłosny, bądź też pieczone ciasta posypywały ową rośliną. Bazylia działa pobudzająco, a także zwiększa ukrwienie narządów płciowych. Świetnie sprawdza się, jako dodatek do zup i makaronów.

  • Czosnek

Czosnek to doskonale znana roślina, jednakże nie każdy wie, że idealnie wzmacnia nasze pożądanie. Ten cudowny składnik znany był już w starożytnym Egipcie i Rzymie. Tworzono z niego napój z dodatkiem kolendry.

Antyafrodyzjaki, negatywnie wpływające na seks

Antyafrodyzjaki to rośliny, które mogą obniżyć nasze libido i skutecznie zlikwidować miłosny zapał. Najbardziej znanymi są:

  • Szyszki chmielu

Szyszki chmielu powodują seksualne wyciszenie. Tym samym polecane są osobom, które borykają się z nadmiernym pobudzeniem seksualnym. Chmiel utrudnia prawidłowe działanie nerwów, koi nerwy oraz ułatwia zasypianie.

  • Melisa

Melisa również wycisza i sprawia, że nie mamy ochoty na seks. Zioło to wprowadza nas w stan uspokojenia, wycisza a także sprawia, że mnie się denerwujemy.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5