Afrodyzjaki i ich rola w seksie

Aneta R. 31 marca 2019 0
Afrodyzjaki i ich rola w seksie

Wbrew powszechnej opinii, afrodyzjaki nie muszą być preparatami dostępnymi w aptece bądź spożywanymi po konsultacji z lekarzem specjalistą. Afrodyzjaki odnajdziemy wśród owoców, ziół, przypraw czy nawet zapachów. Ich głównym zadaniem jest zwiększenie apetytu na seks oraz podniesienie temperatury w sypialni o kilka stopni. Co ciekawe, afrodyzjaki nie są uniwersalne, co oznacza, że każdy z zaproponowanych ma inne działanie na osobę zainteresowaną. Oddziaływanie konkretnych afrodyzjaków jest sprawą indywidualną, gdyż każdego może podniecać co innego. Istnieje jednak lista produktów, które wykazują działanie pobudzające na zmysły.

Jaki wybrać afrodyzjak?

Szukając afrodyzjaku dla siebie, warto rozpocząć poszukiwania od takiego właśnie zestawienia. Powszechnie przyjmuje się, że na kobiety najlepiej działa czekolada, zwłaszcza w połączeniu z truskawkami. Podobne działanie wykazują owoce morza, zwłaszcza kawior czy ostrygi. Na liście tej nie może zabraknąć czerwonego wina, rodzynek czy brzoskwiń. Do kobiecych afrodyzjaków należą również zapachy, zwłaszcza te z dodatkiem wanilii, róż czy drzewa sandałowego. Podobny efekt można osiągnąć zapachami korzennymi czy cytrusowymi. Większość list męskich afrodyzjaków rozpoczyna się od zapachu kobiety. Warto pamiętać, że mężczyźni są wzrokowcami, dlatego warto zadbać o wizualną prezentację w postaci bielizny czy podniecającej pozy albo erotycznych dodatków. Najsilniejszy afrodyzjak wśród owoców dla mężczyzn to arbuz.

Sok z arbuza na seks?

Ciekawostką jest fakt, iż pół szklanki soku z arbuza działa na mężczyzn jak jedna tabletka viagry. Świetnie sprawdzają się też brzoskwinie czy krewetki. Tak naprawdę to od nas samych zależy, co będzie afrodyzjakiem. Dla jednych może to być produkt lub roślina, która reszcie społeczeństwa nawet nie przyszła by do głowy. Niemniej jednak warto poszukiwać, gdyż może to pozytywnie wpłynąć na jakość naszego życia seksualnego. Ulubione zapachy powinny towarzyszyć nam w sypialni dodatkowo rozbudzając nasze zmysły. Można nimi delikatnie skropić pościel, albo wyposażyć się w zapachowe świeczki. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie ich podczas gdy wstępnej w postaci masażu ulubionym olejkiem. Nic tak dobrze nie działa na libido jak dotyk i ulubiony afrodyzjak w jakiejkolwiek postaci. Jest to bez wątpienia świetny sposób na uczczenie ważnej rocznicy albo uwieńczenie sukcesu. Afrodyzjaki są zalecane zwłaszcza dla par, które pozostają w długoletnim związku. Odrobina nowości i finezji sprawi, że seks nabierze nowego wymiaru. W ten sposób można również przełamać nudę w sypialni i walczyć z rutyną.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5