Anorgazmia wśród kobiet

Genowefa S. 3 marca 2016 0
Anorgazmia wśród kobiet

Coraz to częściej nasze życie wypełnione jest stresem, zbyt dużą ilością obowiązków a to wszystko wpływa negatywnie na całe nasze życie, w tym też pojawić się mogą zaburzenia natury seksualnej. Obecnie problem jest jednak na tyle naświetlony, że istnieje szereg badań, które pomogą go nie tylko zdiagnozować, ale i skutecznie leczyć. Dziś istnieje ogromna ilość różnorodnych badań laboratoryjnych, dzięki którym możemy ocenić poziom kobiecych hormonów w organizmie, a także możliwe są badania ginekologiczne, USG czy też monitory dopochwowe, telemetria.

Naturalnie każda z kobiet może również udać się na wizytę do lekarza seksuologa w czasie, której to należy spodziewać się różnorodnych pytań, między innymi dotyczą one przebiegu biografii seksualnej, przebiegu związku, a także doznań w trakcie stosunku oraz masturbacji. Dziś zaburzenia seksualne dotyczą wielkiej ilości kobiet, dlatego nie powinny się one wstydzić, lecz szukać pomocy u profesjonalisty.

Leczenie zaburzeń seksualnych u kobiet

Dziś leczenie zaburzeń seksualnych wśród kobiet może odbywać się z pomocą metod farmakologicznych, albowiem wiele z preparatów opiera się na działaniu zwiększającym pobudzenie hormonalne. Jednakże to nie wszystko, ponieważ mamy także szereg innych metod, co sprawia, że każda z pań może wybrać idealną dla siebie. Mogą to, więc być różnorodne ćwiczenia treningowe, edukacyjne, partnerskie, a także ćwiczenia poruszające kobiecą wyobraźnię erotyczną. Naturalnie może być także zastosowana psychoterapia, którą stosuje się wówczas, kiedy brak orgazmu jest wynikiem zaburzeń takich jak molestowanie seksualne, patologia rodzinna, partnerska, czy też zaburzenia identyfikacji z płcią.

Zaburzenia szczytowania u kobiet deklaruje aż 92 procent ankietowanych osób. Takie zaburzenia mogą mieć szereg przyczyn i mogą być nasilone w różnym stopniu. Przyczynami ich jest najczęściej lęk, brak poczucia bezpieczeństwa, czy też niezdolność do odprężenia się i cieszenia seksem. Warto leczyć schorzenie, ponieważ utrudnia ono nie tylko funkcjonowanie w związku partnerskim, ale także jest przyczyną niskiej samooceny.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5