Antykoncepcja– czyli co zastosować?

Aneta R. 23 lipca 2017 0
Antykoncepcja– czyli co zastosować?

Obecnie medycyna oferuje nam bardzo szeroki wybór metod antykoncepcyjnych. Wybór nie zawsze jest prosty, ponieważ metody powinny nie tylko pozwalać uniknąć nieplanowanej ciąży, chronić przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, ale również być zdrowe dla organizmu. Na jaką metodę warto więc się zdecydować aby po prostu sobie nie zaszkodzić?

Jeżeli prowadzisz aktywne życie seksualne na pewno antykoncepcja jest dla ciebie ważnym zagadnieniem. Przyjrzyjmy się więc zaletą i wadom najbardziej popularnych dziś metod zapobiegania ciąży i dbania o zdrowie. Wybór metody antykoncepcyjnej jest niezwykle ważny.

  • Prezerwatywy dla mężczyzn

Mężczyźni korzystają na ogół z prezerwatyw. Przekonani są jednak o ich skuteczności jedynie w kilku procentach, ponieważ uważają, że mogą one łatwo pęknąć. Obecnie jednak dobre prezerwatywy zapewniają 98 % i chronią przed niechcianą ciążą a także przed chorobami, które są przenoszone drogą płciową. Prezerwatywy są powszechnie dostępne, jednakże wybierając je zawsze zwracajmy uwagę na jakość i skuteczność.

  • Prezerwatywy dla kobiet

Aż 95 % skutecznością cechuje się prezerwatywa dla kobiet. Obecnie nie są one w dużym stopniu popularne, a dodatkowo są droższe. Kobieta jednak z łatwością może zastosować tego typu metodę antykoncepcyjną i mieć prawie 100 % pewności, że nie tylko nie zajdzie w ciążę, ale również uchroni się przed chorobami, przenoszonymi drogą płciową.

  • Kapturek antykoncepcyjny

Kapturek oddziela komórkę jajową od plemnika. Umieszczony jest on przed planowanym stosunkiem w pochwie. Zapewnia 92 % skuteczności. Pamiętać jednak że około 6 godzin powinien pozostać w pochwie po zakończeniu stosunku seksualnego. Nie zapewnia całkowitej ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

  • Tabletki antykoncepcyjne

Tabletki są dziś bardzo powszechną metodą antykoncepcyjną i stosuje je wielka ilość kobiet. Aby były skuteczne stosuje się je przez 21 dni podczas 28 dni cyklu menstruacyjnego. W czasie dni pozostałych kobieta miesiączkuje. Ich skuteczność zależy od poprawności przyjmowania.

  • Tabletka na „dzień po”

To tabletka awaryjna, którą stosuje się już po zakończeniu stosunku. Może zostać przyjęta do 72 godzin po zakończeniu stosunku. Warto wiedzieć, że w tej metodzie jednak liczy się szybkość. Im wcześniej po nią sięgniemy tym mamy większą pewność, że unikniemy ryzyka ciąży.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5