Brokatowy seks – czy to bezpieczne?

Seksportal 28 lipca 2017 0
Brokatowy seks – czy to bezpieczne?

Na Zachodzie zapanowała nowa moda. Moda na brokat. Mowa o „gwiezdnej” pigułce, która czyni z orgazmu … dyskotekę. Na czym dokładnie polega jej działanie i czy jest bezpieczna w stosowaniu?

Sposób na urozmaicenie doznań

Kapsułki (w wersji dopochwowej) są dostępne w jednym ze sklepów internetowych z gadżetami erotycznymi. Ich cała istota sprowadza się do tego, że wydostają się z pochwy kobiety w trakcie stosunku, tworząc swoisty, błyszczący, „gwiezdny pył”. Aby uzyskać taki efekt, należy umieścić kapsułkę w pochwie co najmniej na godzinę przed stosunkiem. W trakcie zbliżenia dochodzi do jej rozpuszczenia, w wyniku czego z pochwy wydziela się brokat, wspomagany „słodkim” zapachem gumy balonowej. Producent zaznacza, że nie jest to specyfik lubrykantowy, a sposób na urozmaicenie pożycia seksualnego i zwiększenie miłosnych doznań. Ponadto, możemy również przeczytać o zapewnieniach, że jest to produkt bezpieczny, nie podrażniający miejsc intymnych. Czy tak jest w istocie?

Ginekolodzy przestrzegają

W sieci można znaleźć wiele opinii przedstawicieli świata medycznego, którzy ostrzegają przed zastosowaniem tego typu produktów. Wskazują oni uwagę na fakt, że kontakt tego typu substancji z miejscem intymnym może wiązać się z ryzykiem wystąpienia infekcji. Jest to tym bardziej możliwe, że w skład kapsułek wchodzi m.in. cukier, żelatyna, guma arabska oraz jadalny brokat. Składniki te mogą wpłynąć na zaburzenie flory bakteryjnej, stanowiąc korzystne środowisko dla rozprzestrzeniania się bakterii.

Jakie gadżety erotyczne wybierają Polacy?

Do Polski jeszcze ten trend nie dotarł, jednak biorąc pod uwagę opinie specjalistów, nasuwa się pytanie: może to i lepiej? Z drugiej strony, statystyki pokazują, że wciąż z dystansem traktujemy erotyczne wynalazki, a wręcz się ich boimy. A przecież do wyboru jest wiele produktów, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, które wpływają pozytywnie na jakość i częstotliwość życia seksualnego. Kulki gejszy, wibratory, BDSM, preparaty typu Erozon Max, czy też lubrykanty – można przebierać w ofertach i znaleźć coś dla siebie. Grunt to się przełamać.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5