Coraz więcej kobiet korzysta z zabiegu…odtwarzania błony dziewiczej

Aneta R. 8 października 2017 2
Coraz więcej kobiet korzysta z zabiegu…odtwarzania błony dziewiczej

Z anatomicznego punktu widzenia kobieca błona dziewicza nie ma żadnego znaczenia. Pomimo, że pod względem biologicznym także nie spełnia niemalże żadnych zadań, to jednak dla wielu kobiet ma ogromne znaczenie. Dlaczego błona dziewicza jest tak istotna?

Uwarunkowania społeczno – kulturowe

Błona dziewicza odgrywa ważne znaczenie jeżeli pod uwagę weźmiemy uwarunkowania społeczno – kulturowe. W niektórych krajach uważana jest za bardzo wartościową, a pogląd ten coraz szerszy staje się również w Europie. Niekiedy błona dziewicza związana jest ściśle z daną kulturą, tradycją czy też religią. Wiele kobiet jednak po prostu jednak chce sprawić przyjemność swemu partnerowi, a przede wszystkim powtórzyć z nim ceremoniał nocy poślubnej.

Nie tylko kobiety na powrót marzą aby dla swoich mężów stać się powtórnie dziewicą, ale też zdarzają się przypadki, że dziewczyny rodzą się z brakiem lub dużym niedorozwojem błony dziewiczej. Oczywiście nie można zapominać również o tych które padły ofiarą gwałtów. Bardzo wiele współczesnych kobiet decyduje się więc na hymenoplastykę.

Hymeoplastyka – nowa błona dziewicza

Hymeoplastyka stawia na nowoczesne rozwiązania, dlatego też w pełni oferuje każdej kobiecie możliwość odtworzenia błony dziewiczej. Dzięki takiemu zabiegowi, każda z kobiet odzyska pewność siebie, czyste morale, a w skrajnych przypadkach może zapomnieć o koszmarze i cieszyć się równowagą psychiczną.

Zabieg polega na sfałdowaniu śluzówki, nacięciu jej a następnie zszyciu. Efektem jest rekonstrukcja błony dziewiczej w dawnej postaci. Nie ma żadnych przeciwskazań do wykonania takiego zabiegu. Efektem jego jest lekki opór i krwawienie przy pierwszym stosunku. Rekonstrukcja błony trwa zaledwie kilka minut. Pacjenta poddana jest znieczuleniu miejscowemu i już w tym samym dniu może opuścić klinikę.

 

2 komentarze »

  1. Rafal 18 października 2017 at 01:12 -

    Ciekawe ile takie odtworzenie błony dziewiczej kosztuje

    • Jarek S. 23 października 2017 at 16:53 -

      Najwięcej zależy od tego, gdzie się zabieg odbędzie, i kto go wykona 😉

UA-41381763-5