Czy aktywność fizyczna może być lekiem na potencję?

Aneta R. 13 lutego 2017 0
Czy aktywność fizyczna może być lekiem na potencję?

Stres, nadmiar pracy, obowiązków, zła dieta, sprawiają, że coraz większa ilość mężczyzn cierpi na problemy z erekcją. Dlaczego w sypialni tak często pojawiają się problemy? Co je powoduje i jak sobie z nimi radzić?

Dlaczego dopada nam seksualna niemoc?

Najczęstszą przyczyną impotencji jest zwężenie naczyń krwionośnych, przez co krew nie może skutecznie dopływać do członka. Jednakże problemy z erekcją mogą być wywołane zarówno przez czynniki fizyczne, jak i psychiczne. Niestety, mężczyźni uważają problem za wstydliwy, a tym samym rzadko udają się do lekarza. Nie radząc sobie w sypialni, czują się pełni kompleksów i unikają miłosnych zbliżeń. To w konsekwencji powoduje problemy w związku, a często kończy się nawet rozstaniem. Tymczasem rozwiązanie jest łatwe i nie wymaga pomocy lekarza. Dlaczego? Istotny wpływ na naszą seksualną sprawność ma tryb życia.

Sportowa kuracja

Aktywność fizyczna bardzo pozytywnie oddziałuje na nasze zdrowie i nie musimy o tym nie musimy o tym nikogo przekonywać. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że to właśnie sport jest istotny dla naszej aktywności fizycznej. Nie musimy sięgać, po żadne chemiczne specyfiki i leki, ponieważ to sport sprawi, że pozbędziemy się raz na zawsze problemów w sypialni i odbudujemy nasz związek.

Przeprowadzone badania udowodniły, że aktywność fizyczna ma bardzo duży wpływ na kłopoty z potencją. Jeśli żyjesz aktywnie, regularnie wykonujesz ćwiczenia poprawi się jakość twojego życia seksualnego.

W czasie treningu występuje wzmożone wydzielanie tlenku azotu, a to właśnie on rozszerza naczynia krwionośne i sprawia, że do prącia napływa większa ilość krwi, co umożliwia osiągnięcie erekcji. Już 30 minut ćwiczeń dziennie wystarczy aby kondycja seksualna szła w parze z kondycją fizyczną.

Oczywiście aby cieszyć się lepszym seksem zadbajmy również o naszą dietę. Wyeliminujmy tłuste potrawy, napoje gazowane i sięgnijmy po warzywa oraz owoce. Pijmy również dużo wody niegazowanej i nigdy nie zapominajmy o ruchu.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5