Czy biseksualizm faktycznie istnieje?

Seksportal 12 kwietnia 2019 0
Czy biseksualizm faktycznie istnieje?

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, albo wiedzą i mają co świętować – przypominamy – 23 września – uznaje się za Dzień Osób Biseksualnych. Pomimo całego wsparcia dla tych osób, od całego społeczeństwa, nadal podchodzi się do nich dość… sceptycznie. Bardzo często osoby biseksualne spotykają się z niedowierzaniem i drwinami. Niestety…

  • -Bo nie wiesz kto Cię bardziej pociąga?
  • -Bo facet Cię nie zadowala?
  • -Bo jesteś zwykłym pedałem!

Bla bla bla… Osoby biseksualne doskonale wiedzą o czym piszemy, bo zapewne nie raz spotkały się z krytyką co do swojej orientacji seksualnej – dlatego tez, rzadko przyznają się, że pociągają ich (zarówno fizycznie jak i psychicznie) i kobiety i mężczyźni.

Tak więc, jasno i wyraźnie: niezależnie od tego co sobie kto myśli – osoby biseksualne istnieją – i jest ich naprawdę wiele.

Jestem biseksualna/biseksualny?!

Uświadom sobie jedno: Jeśli zdarzył Ci się epizod – seks z osobą tej samej płci lub oglądanie biseksualnego porno – to nie znaczy od razu, że jesteś biseksualistą. To tak nie działa.

Osoby biseksualne mogą tworzyć związek – i to szczęśliwy – pełen miłości – zarówno z osobą tej samej płci jak i przeciwnej! Po prostu, tak jest i tyle.

Biseksualizmu się nie wyleczy! Nawet nie próbujcie tego robić. To orientacja seksualna, znajdująca się tuż obok hetero i homoseksualistów – przyznaje się do niej aż 50% całego środowiska LGTB.

Co robić, kiedy już odkryjesz, że faktycznie jesteś biseksualistą?

Najpierw musisz to odkryć – istnieją cztery etapy „dochodzenia” do swojej seksualnej orientacji, ale ten artykuł nie o tym – warto jednak przeczytać o tych etapach, by łatwiej zrozumieć swoją „psychikę” i pojmowanie swojej orientacji – jeśli się pogubiliście.

Nie wpadaj w panikę. Możesz czerpać przyjemność (fizyczną i psychiczną) w związku zarówno z kobietą jak i mężczyzną? Okej! Nie kryj się z tym, żyj, baw się i kochaj. To, że ludzie traktują osoby biseksualne z pewną nutką… niesmaku – to ich problem.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5