Czy można być wolnym od raka?

Seksportal 22 maja 2017 0
Czy można być wolnym od raka?

Choroby nowotworowej boi się każdy z nas, albowiem współcześnie jest ona uznana za jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w krajach które są silnie uprzemysłowione. Wciąż jednak na ziemi są miejsca, gdzie nowotwory występują w niewielkim wcale, a nawet takie w których o raku nikt nie słyszał. Jeśli zwrócimy uwagę na taką społeczność zauważymy, że sekretem zdrowia jest dieta.

Ratujące życie substancje bioaktywne z roślin

Każdy z nas wie, że należy jeść dużą ilość warzyw i owoców. Dzieje się tak dlatego, że zawierają one znaczną ilość przeciwutleniaczy. To właśnie one sprawiają, że w komórkach zmniejsza się ilość negatywnych wolnych rodników, które odpowiadają za zmiany w DNA.

Niektóre z roślin potrafią nie tylko zablokować proces tworzenia się komórek rakowych, lecz wręcz prowadzić do wyzdrowienia. Jeśli odpowiednio stosujemy dietę możemy zarówno uchronić się przed rakiem, a także spowodować jego obumarcie.

Kapusta kojarzy się z zapachem zdrowia

Kapusta zawiera w składzie glukozynolanty, czyli fitozwiązki jakie doprowadzają do rozpadania się i obumierania komórek rakowych. Aby z kapusty mogły uwalniać się owe związki antyrakowe powinniśmy zetrzeć surową kapustę. Dzięki temu uwalniają się enzymy, które pozytywnie oddziałują na całe nasze zdrowie. Substancje te pachną w nieco specyficzny sposób, jednakże zapach ten przywodzi nam na myśl, iż związki zdziałają cuda dla naszego zdrowia. Warto więc właśnie z tego powodu jeść kapustę surową, ponieważ dostarczamy do organizmu takich związków, które mogą zapobiec wytwarzaniu się komórek nowotworowych.

Sulforafan w walce z rakiem

Podobne działanie ma Sulforafan, który ma za zadanie ograniczenia kancerogenów, jakie pochodzą ze środowiska zewnętrznego. Obecność tej substancji sprawia, że zmniejsza się mutacja zdrowych komórek, a tym samym ryzyko powstawania nowotworu.

Liczne przeprowadzone badania naukowe udowodniły również, że ma on zdolność zabijania już istniejących komórek rakowych w organizmie. Substancja ta jest zdolna do hamowania powstawania naczyń krwionośnych w guzach, a tym samym zapobiega ich wzrostowi i rozsiewaniu się. Jest niezwykle istotna, kiedy walczymy z rakiem, bądź też obawiamy się jego przerzutów.

Flawonoidy korzystnie wpływają na nasze zdrowie

Flawonoidy do grupa związków, które są zarówno w owocach, jak i warzywach. Ograniczają one powstawanie szeregu różnych chorób cywilizacyjnych w tym nowotworów.

Najbardziej znanymi flawonoidami o silnym działaniu są nasiona soi. Flawonoidy zawarte w soi powodują spowolnienie lub zatrzymanie rozwoju hormonozależnych nowotworów między innymi nowotworów piersi czy prostaty.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5