Czy rozmiar ma znaczenie?

Seksportal 1 września 2017 0
Czy rozmiar ma znaczenie?

Wielu mężczyzn uważa, że rozmiar penisa ma wpływ na satysfakcję seksualną, którą mogą dać swojej partnerce. Czy w rzeczywistości tak naprawdę jest? Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Wątpliwości co do tego pytania pojawiają się od zawsze. Dla mężczyzn z niewielkim przyrodzeniem to swojego rodzaju temat tabu, który omijają szerokim łukiem.

Czy rozmiar ma znaczenie? Badanie dr Franckena.

W 2002 roku przeprowadzono badanie w którym udział wzięło 375 aktywnych seksualnie kobiet (po porodzie). Panie zostały poproszone o wypełnienie kwestionariusz w którym znajdowały się między innymi pytanie:

  • Jak ważna jest długość penisa?

Panie miały do wyboru jedną z pięciu opcji: długość penisa jest najważniejsza / długość penisa jest ważna / długość penisa jest nieważna / problem nie ma żadnego znaczenia. Na oddanie kwestionariusza z odpowiedziami zdecydowało się zaledwie 170 ankietowanych, czyli mniej niż połowa kobiet.

Wyniki badań prezentowały się następująco:

Jak ważna jest długość penisa?

  • Długość penisa jest najważniejsza (1%)
  • Długość penisa jest ważna (20%)
  • Długość penisa jest nieważna (55%)
  • Problem nie ma żadnego znaczenia (22%)

W ankiecie uwzględniono również zapytanie o obwód penisa, który dla kobiet jest nieco bardziej istotny (32% ankietowanych uznało go za ważny). Ustalono również, że wszystkie kobiety, które stwierdziły, że długość penisa jest ważna podobnie odpowiedziały na pytanie dotyczące obwodu prącia.

Interpretacja wyników badania dr Franckena

Według badacza, niski wskaźnik odpowiedzi na zadane pytania (mniej niż 50%) sprawia, że wyniki należałoby interpretować z dużą ostrożnością. Według Franckena, różnice w wynikach dotyczących grubości i długości penisa są wynikiem wpływu tych dwóch czynników na satysfakcję seksualną (obwód penisa ma bliższy związek z podnieceniem kobiet).

Optymalny rozmiar penisa

Inne badanie, przeprowadzone w 2006 roku przez socjologa Janet Lever miało znaleźć odpowiedź na pytanie dotyczące optymalnego rozmiaru penisa. Przeprowadzono ankietę wśród ponad 50 000 kobiet i mężczyzn. Znalazły się w niej między innymi takie pytania:

Czy jesteś zadowolona z rozmiarów penisa swojego partnera? (pytanie skierowane do kobiet)

  • tak (85%)
  • nie (15%)

Czy jesteś zadowolony z rozmiarów swojego penisa? (pytanie skierowane do mężczyzn)

  • tak (55%)
  • nie (45%)

Wyniki tych badań można interpretować następująco: różnice w postrzeganiu penisa w oczach kobiety i mężczyzny są znaczące. Panowie przykładają do rozmiaru zdecydowanie większą uwagę.

Seksuolodzy zwracają uwagę, że mężczyźni bardzo często uważają, że nie spełniają wymagań kobiety pod względem długości i grubości penisa, kiedy ich penis jest przeciętnej długości. Według różnych źródeł – zainteresowanie powiększeniem penisa wykazuje niemal co czwarty badany mężczyzna.

Obecna medycyna pozwalaj powiększyć penisa nawet o kilka rozmiarów. Mężczyźni mają do dyspozycji kilka rozwiązań – tabletki na powiększanie penisa, zastrzyki, pompki oraz zabiegi o charakterze chirurgicznym. Takie rozwiązania dedykowane są dla Panów, których rozmiar jest mniejszy niż 7-8 centymetrów (we wzwodzie). Wówczas uważa się to za swojego rodzaju zaburzenie.

Aby dowiedzieć się więcej na temat efektywnych sposobów na powiększenie penisa odwiedź witrynę: http://memberxxl.pl

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5