Czy seks jest dla singli?

Aneta R. 19 marca 2018 0
Czy seks jest dla singli?

Seks to przyjemność. Z tym stwierdzeniem nikt nie będzie polemizował. W tym miejscu przyjrzymy się seksowi singli i seksowi par. Dlaczego seks singli jest bardziej podniecający? A może nie jest to prawda? Według brytyjskich naukowców seks singli może być bardziej podniecający. Nie oznacza to jednak, że jest lepszy.

Dlaczego seks singli jest bardziej podniecający?

Podniecenie jest elementem niezbędnym w udanym stosunku seksualnym. W przypadku singli możemy mówić o takich elementach jak:

  • nowy partner, nowa partnerka,
  • seks bez zobowiązań,
  • możliwość stosowania różnych nowości, eksperymentowania.

Mamy tu jednak również sporo wad, do których zaliczymy:

  • zaspokojenie tylko swoich potrzeb seksualnych,
  • brak oparcia w związku,
  • możliwość zarażenia się różnymi chorobami.

De facto jedynie element nowości jest tym, który przewyższa podniecenie w przypadku, gdy jesteśmy singlami. Tenże mechanizm działa nie tylko, gdy jesteśmy singlami, ale także w przypadku małżeńskiego skoku w bok.

Seks w związku

Seks w związku jest bardziej narażony na nudę, na rutynę. Jest jednak bezpieczniejszy i z upływem lat wcale nie musi nie dawać bardzo dużej radości. Współżycie z osobą, którą znamy, która jest nam bliska, to zupełnie nowe odkrycie orgazmu. Poza tym ten orgazm może być pełniejszy. Jeśli liczymy tylko na podniecenie, na coraz to nowsze doznania seksualne z nowymi partnerami, to możemy wpaść w błędne koło. Możemy w pewnym momencie po prostu poczuć się samotni, możemy mieć do czynienia z wewnętrzną pustką. Związek jest czymś ważnym w życiu człowieka, a udany seks jak najbardziej może związkowi towarzyszyć wiele lat. W tym względzie trzeba jednak postawić na urozmaicenie. Nie jest w tym nic zdrożnego, że czasem będziemy zachowywać się jak nastolatki i włączymy w nasz seks element pruderii, wyuzdania.

Udany seks należy zdecydowanie łączyć ze związkiem. Tylko na krótką metę można mówić o pełnym zadowoleniu z seksu bez zobowiązań z osobą, którą dopiero poznaliśmy. W tym względzie należy uważać.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5