Czynniki osłabiające apetyt na seks

Aneta R. 24 marca 2019 0
Czynniki osłabiające apetyt na seks

Popęd seksualny ludzi to złożony mechanizm, na który wpływa wiele czynników. Powszechnie uważa się, że odpowiednia gra wstępna załatwi sprawę. I tak i nie. Bez niej współżycie seksualne może nie być tak efektowne jakbyśmy sobie tego życzyli, jednak atmosfera w sypialni to nie wszystko. Duże znaczenie mają szeregi czynników hormonalnych, psychicznych, a nawet socjologicznych. Od dawna znana jest teza, że co zjadamy w ciągu dnia nie jest bez znaczenia dla naszego libido. I nie chodzi tutaj o zajadanie się potencjalnymi afrodyzjakami na okrągło, ale o odpowiednio zbilansowaną dietę, która ma wpływ na jakość naszego życia seksualnego.

Jak cieszyć się udanym seksem?

By cieszyć się udanym współżyciem powinniśmy zrezygnować z picia napojów kolorowych. Zwarte z w nich nieograniczone wręcz pokłady cukru skutecznie hamują produkcję serotoniny, co znacznie pogarsza nasz nastrój. Jest to równoznaczne ze spadkiem libido. Kolejnym produktem niwelującym satysfakcjonujący seks jest alkohol. Obala to tym samym wszystkie tezy, że kieliszek alkoholu pomaga się odstresować, dzięki czemu niby łatwiej osiągnąć orgazm. Tymczasem prawda wygląda zupełnie inaczej. Alkohol nie tylko powoduje spadek libido, ale również powoduje problemy z utrzymaniem erekcji. Ponieważ napoje alkoholowe otępiają nasze zmysły, dlatego też osiągnięcie orgazmu trwa dłużej, a sam orgazm nie jest aż tak satysfakcjonujący i powalający, jakbyśmy się tego spodziewali. Alkohol w tym przypadku działa w ten sposób, że rozbudza naszą wyobraźnię i zwykle bardzo wiele obiecujemy pod względem aktywności seksualnej, jednak pod jego wpływem nie będziemy w stanie zrealizować nawet połowy tych obietnic.

Seks z powodzeniem

W związku z tym nie ma co się narażać na niepowodzenie, a seks uprawiać w pełni świadomym tego, co  się wokół nas dzieje. Do produktów hamujących libido należy również soja, która nie tylko osłabia popęd seksualny, ale też niekorzystnie wpływa na jakość nasiennia. Dlatego nie powinny jej spożywać pary, które leczą się na bezpłodność oraz te, które planują powiększanie rodziny. W odniesieniu do libido, mięta i cukier znacznie osłabiają produkcję testosteronu, co potwierdzają liczne badania naukowe. Do grona czynników osłabiających apetyt na seks należy oczywiście również stres. W dzisiejszych czasach nie sposób go unikać, ale trzeba wypracować sobie indywidualne metody raczenia sobie z nim. Nie możemy pozwolić, żeby od poziomu stresu zależało nasze powodzenie w sypialni, pomimo tego że powszechnie zostało przyjęte, iż seks jest metodą na odstresowanie.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5