Depilacja – dla kogo? Zalety i przeciwwskazania

Seksportal 8 lutego 2018 0
Depilacja – dla kogo? Zalety i przeciwwskazania

Chociaż zabieg depilacji jest coraz bardziej popularny, nie każdy może skorzystać ze wszystkich jego typów. Pomimo iż jest to zabieg bezpieczny dla zdrowia, posiada szereg przeciwwskazań, oraz dyskwalifikuje niektóre osoby do jego przeprowadzenia.

Najczęstsze wady depilacji

Jeżeli nie zdecydujemy się na przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej, skutecznie usuwającej nadmierne owłosienie, możemy być pewni nietrwałości zabiegu. Włoski stosunkowo szybko odrastają, stając się za każdym razem mocniejsze i ciemniejsze. Często wśród wad depilacji określa się jej przebieg jako nieprzyjemny, a często bolesny, związany z zaczerwienieniem oraz podrażnieniem skóry. Frustrująca jest także częstotliwość przeprowadzanych zabiegów. Usuwając włoski domowymi sposobami, trzeba być szczególnie ostrożnym na skaleczenie.

Podcięcie delikatnej skóry okolic intymnych czy nóg, wiąże się z obfitym krwawieniem, a także nieprzyjemnym procesem gojenia. Często pojawia się także ryzyko zakażenia mieszka włosowego, lub ułamanie włoska w mieszku. Takie miejsca odrastają potem z trudem, wywołując dyskomfort. Często pojawia się także alergia, wywołana źle dobranym preparatem.

Zalety depilacji

Depilacja przeprowadzana domowymi sposobami jest stosunkowo tania. Działa także na zasadach aromaterapii, ponieważ można wybrać spośród oferowanych zapachów past oraz wosków. Depilacja przeprowadzana w domu pozwala na usunięci praktycznie każdego rodzaju włosów, nie zależnie od ich koloru. Włoski można usuwać nawet z opalonej skóry, jeżeli zachowuje się przy tym ostrożność. Jednak wykonanie jej w profesjonalnym gabinecie gwarantuje utrzymanie się długotrwałego efektu oraz dokładniejsze usunięcie włosków.

Najczęstsze przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu depilacji

Depilacji nie powinno przeprowadzać się na skórze wykazującej zmiany zapalne. Należą do nich stany wywołane wirusami, a także zmiany grzybiczne czy bakteryjne. Depilacji nie powinno się przeprowadzać, jeżeli zaobserwowana zostanie na skórze nietypowa brodawka czy zmiany wskazujące na nowotwór. Zabiegów nie przeprowadza się u osób, które mają skłonności do powstawania blizn. Dyskwalifikuje także skóra posiadająca skaleczenia czy znamiona. Także osoby, które posiadają żylaki powinny zrezygnować z zabiegu depilacji.

Osoby posiadając cukrzycę inulin żerną, a także zaburzenia krzepliwości krwi nie powinny usuwać nadmiernego owłosienia. Zabieg nie jest przeprowadzany u osób z chorobami skórnymi, takimi jak łuszczyca czy egzema. Dyskwalifikują uczulenie na składniki, używane w zabiegu, jak wosk czy pasta cukrowa. Dyskwalifikuje także zaawansowana ciąża, czy posiadanie rozrusznika serce.

U kogo nie przeprowadza się zabiegu depilacji?

Osoby, które posiadają opaleniznę nie powinny ze względu na wrażliwość skóry decydować się na depilację. Ponad to osoby uczulone na leki światło uwrażliwiające, czy stosujące leki z retinolem oraz niektóre antybiotyki. Z zabiegu wykluczeni są także ludzie posiadający stymulator lub defibrylator serca. Na zabieg usuwania włosków nie powinny decydować się osoby chorujące na choroby autoimmunologiczne, lub mające nietypowe zaburzenia pigmentacji.

Dla kogo zatem depilacja?

Depilacja jest zabiegiem przeznaczonym dla osób zdrowych, nie posiadających problemów skórnych. Jest idealna dla osób zmagających się z nadmiernym owłosieniem ciała, chcących,ze względów estetycznych je usunąć. Sponsorem wpisu jest Profesjonalny Instytut Urody, w którego ofercie jest depilacja Wrocław. Zapraszamy do odwiedzenia strony sponsora.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5