Dziko rosnący wrotyczn – dla zdrowia i urody

Aneta R. 14 września 2018 0
Dziko rosnący wrotyczn – dla zdrowia i urody

Wrotycz to dziko rosnące ziele, które możemy spotkać na naszych polskich łąkach. Cieszy się bardzo wielkim uznaniem, albowiem jego działanie na nasz organizm jest bardzo silne. Dlaczego warto sięgnąć po wrotycz i wykorzystać go zarówno w leczeniu jak i w poprawie urody?

Wrotycz – substancje aktywne

Wrotycz w swoim składzie zawiera ogromną ilość, bardzo cennych substancji aktywnych. Istniejące we wrotyczu substancje niszczą wszelkiego typu pasożyty, bakterie, a także grzyby i wirusy, przez co pozytywnie oddziałują na nasz organizm. Dodatkowo wrotycz znakomicie oczyszcza nasz organizm, odtruwa oraz poprawia pracę systemu odpornościowego. Warto zaznaczyć, że ziele działa także w sposób uspokajający i rozkurcza mięśnie. Dzięki tej właściwości sprzyja odprężeniu a także ułatwia zasypianie.

Zastosowanie w starożytnej Grecji

Stosowanie wrotyczu w medycynie cechuje się bardzo długą historią. Znali go już starożytni Grecy. W tym okresie wrotycz stosowano przede wszystkim w leczeniu pasożytów układu pokarmowego. Dodatkowo używano go w leczeniu zatruć czy też oczyszczaniu ran. Niekiedy wrotycz stosowano w stanach lękowych, w histerii, lub leczeniu bezsenności.

Napary oraz różnorodne wyciągi z wrotyczu znalazły również zastosowanie w kosmetyce. Dzięki niemu rozjaśniano cerę, pielęgnowano dłonie, zaś ówcześni lekarze polecali kąpiele z wrotyczem, które miały przeciwdziałać bólom reumatycznym.

Właściwości prozdrowotne wrotyczu

Wrotycz cechuje się ogromną ilości właściwości prozdrowotnych, dlatego często stosowany jest w medycynie i kosmetyce. Warto wymienić:|

  • Aktywne substancje, które niszczą pasożyty, grzyby i wirusy
  • Środki, które wspierają organizm i wspierają go w leczeniu i zwalczaniu infekcji
  • Wrotycz pobudza trawienie i sprawia, że układ pokarmowy pracuje sprawniej
  • Ziele cechuje się działaniem uspokajającym, co sprawia, że koi nerwy i ułatwia zasypianie
  • Z jego zastosowaniem oczyścimy cały organizm ze złogów i toksyn
  • Doskonale działa na cerę, wybiela ją i likwiduje przebarwienia

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5