Gdy mężczyzna nie ma ochoty na seks…

Aneta R. 22 lutego 2019 0
Gdy mężczyzna nie ma ochoty na seks…

Powszechnie znany jest stereotyp, że każdy zdrowy mężczyzna ma zawsze ochotę na seks. Właściwie w powszechnej opinii powinien on być cały czas gotowy do podjęcia aktywności seksualnej. W innym wypadku „z pewnością coś jest nie tak”. Fakty są jednak zupełnie inne i dla większości pewnie zaskakujące. Otóż z medycznego punktu widzenia ciągła aktywność seksualna nie jest wyznacznikiem zdrowia, a wręcz powodem do niepokoju i wymaga podjęcia leczenia.

Niskie męskie libido

Mężczyźni są tylko ludźmi, dlatego też na ich stan i samopoczucie wpływa wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Warto mieć na uwadze, że są to te same czynniki, które wpływają na aktywność seksualną kobiet, od nich nikt nie wymaga ciągłej gotowości na podjęcie czynności seksualnych. I o ile kobiety mają społeczne przyzwolenie na wymyślanie tysiąca wymówek, często nie zgadzających się ze stanem faktycznym, to mężczyzna próbujący wymigać się od seksu zostaje natychmiast kategoryzowany, a niekiedy, o zgrozo, nawet wyśmiewany. W związku, w takiej sytuacji najczęściej pada podejrzenie o zdradę. A raz zasiane ziarno bardzo ciężko jest wyplenić. Niesie to ze sobą dalekosiężne konsekwencje, a najbardziej dotkliwa będzie atmosfera domysłów i podejrzeń.

Konsekwencje braku seksualnych uniesień

Zaowocuje to kłótniami i może doprowadzić nawet do rozpadu związku. Gdy partner nie podejmuje inicjatywy, kobiety zwykle biorą to do siebie. Uważają wówczas, że nie są już atrakcyjne, nie pociągają swojego wybranka i nie zaspokajają już jego potrzeb. Tymczasem warto pamiętać w takich sytuacjach, że mężczyzna też ma prawo być zmęczony ciężkim dniem, zirytowanym niepowodzeniami w pracy czy zdenerwowany awarią samochodu. Co prawda są to rzeczy przyziemne, które zapewne nie mają wpływu na siłę uczucia, którym darzy partner. Jednak na tyle skuteczne absorbują myśli, że aktywność seksualna nie wchodzi w rachubę. Oczywiście seks jest też dobrym sposobem na rozładowanie napięcia i stresu, jednak trzeba mieć na uwadze, że nie każdy może mieć na to ochotę w danym momencie.

Dlaczego on nie chce?

Za stan niskiego libido u mężczyzn mogą być odpowiedzialne również partnerki. Jeśli cały czas narzekają na swój wygląd i wymagają ciągłego komplementowania i zapewniania o uczuciu, wówczas u mężczyzn uruchamia się mechanizm obronny w postaci unikania. Brak konfrontacji skutecznie uniemożliwia podejmowanie współżycia, co pogłębia z kolei kompleksy obu stron. Może zdarzyć się jednak i tak, że za niski poziom libido odpowiedzialna jest jakaś choroba bądź zaburzenia hormonalne. Wówczas wymagana jest interwencja specjalisty i rozpoczęcie leczenia. Ważne będzie wówczas wsparcie partnerki i zrozumienie, że mężczyzna nie powinien zostać z tym sam.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5