Jak pokonać zazdrość?

Aneta R. 12 stycznia 2018 0
Jak pokonać zazdrość?

Zazdrość jest chorobą i to rzec można chorobą nieuleczalną. Jedni odczuwają ją w mniejszym inni w większym stopniu. W każdym z nas czasem pojawia się nutka zazdrości, patrząc jak nasz partner/partnerka rozmawia właśnie z piękną kobietą czy przystojnym mężczyzną. Jak pokonać zazdrość, jak nauczyć się z nią żyć, aby nie zmarnowała naszego życia i nie doprowadziła nas do prawdziwej obsesji?

Zazdrość jest chorobą, którą trudno pokonać

Lekarze, psychologowie są w 100 % przekonani, że zazdrość jest klasyfikowana jako choroba psychiczna. Jest to choroba trudna do zwalczenia i w zasadzie nieuleczalna, dlatego nie ma innego wyjścia tylko nauczyć się z nią żyć. Jak jednak radzić sobie z tymi emocjami, aby nie doprowadziły nas do obłędu? Sytuacji stresowych w życiu jest wiele, a zazdrość jest główną z nich. Naucz się pokonywać zazdrość, aby nie zrujnowała życia tobie, ani twojemu partnerowi.

Metody na pokonanie zazdrości:

  1. Nie porównuj się z innymi osobami – nigdy nie wiesz, kto jest od ciebie lepszy, przystojniejszy, mądrzejszy czy bogatszy. Jeżeli będziesz wciąż zastanawiał się czy ktoś jest wstanie cię pokonać szybko wpadniesz w kompleksy.
  2. Musisz uwierzyć w siebie – znajdź swoje mocne strony i podkreślaj je. Po pewnym czasie staniesz się pewnym siebie człowiekiem.
  3. Zatroszcz się o własne życie – znajdź ulubione zajęcie, pasję, dzięki której pokonasz zazdrość i nie będziesz miał czasu na użalanie się nad sobą.
  4. Nie prowokuj losu – nie podejrzewaj ciągle że partner cię zdradza, nie rób mu nieustannych wymówek. Zaufaj mu.
  5. Doceń to co dał ci los – przecież mogło być gorzej. Nie zazdrość, że koleżanka z pracy ma luksusowy samochód, a przyjaciel lepsze mieszkanie. Zwróć uwagę, że niektórym wiedzie się o wiele gorzej niż tobie i nie narzekają.
  6. Opanuj złe emocje – to właśnie one są przyczyną porażki w życiu. Skoncentruj się aby je odpędzić, staraj się zapomnieć o tym, że zazdrościsz. Doceń co masz i śmiało krocz do przodu.
  7. Pozytywne myślenie – staraj się zawsze stosować je w swoim życiu. To jak myślisz ma wpływ na twoje zachowanie. Opracuj marzenia, które na pewno będziesz w stanie zrealizować.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5