Jak uwodzi nasz mózg?

Aneta R. 24 stycznia 2017 0
Jak uwodzi nasz mózg?

Mózg nieustannie skłania nas do odczuwania pożądania, robienia różnorodnych rzeczy, czasem bez względu na to czy mamy ochotę czy nie. To mózg kontroluje nasze myśli, emocje, uczucia, poczynienia. Naukowcy zgodnie twierdzą, że nasza wolna wola jest bardzo krucha i ulotna albowiem to mozg decyduje o wszystkich twoich czynach.

  • Siła pokuszenia nie do odparcia

Mózg nie tylko uwodzi, ale także bardzo chętnie sam daje się uwieść. W efekcie nasza świadomość i wszystko co z nią związane nie jest wstanie nadążyć za wszelkimi ewolucjami tego organu. Podporządkowuje się więc temu, co nakazuje czynić mózg.

  • Uzależnienie wpływa na mózg

Okazuje się, że seks, narkotyki, czy szansa na zdobycie bardzo szybkich pieniędzy sprawiają, że mózg uzależnia się. Takie myśli i substancje aktywują bowiem zawsze te same obszary w naszym mózgu.

  • Żądza posiadania

Oczywiście, musimy mieć na uwadze, że zachłanność to pewien instynkt, który od zarania dziejów towarzyszy ludziom. Narodził on się wówczas, kiedy nasi przodcy cierpieli na niedobory służące im do codziennego życia. To mózg jest odpowiedzialny za odczuwanie żądzy posiadania i dąży do bogacenia się.

  • Mózg a uczucia

Na ogół uważa się, że to serce odpowiada za nasze uczucia. Tymczasem udowodniono, że to nasz mózg odpowiada za uczucia, które odczuwamy. Uczucia są ze sobą powiązane, zaś za miłość i pożądanie odpowiadają dwie różne części mózgu.

  • Chciwy mózg

Bez względu na to, jakie odczuwamy pożądanie, co chcemy i pragniemy osiągnąć. Bez względu na to czy obiektem naszego zainteresowania jest rzecz czy też człowiek, to nie serce dokonuje wyboru, lecz przeciwnie odpowiedzialny jest za to zawsze nasz mózg. W takich sytuacjach do działania włącza się produkowana w mózgu dopamina, która to właśnie rządzi naszym pożądaniem. Dodatkowo ten neuroprzekaźnik jest wiązany z powstawaniem uczucia porządzenia, oraz podniecenia.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5