Jak wybrać krem chroniący przed UV?

Aneta R. 31 maja 2018 0
Jak wybrać krem chroniący przed UV?

Za kilka tygodni rozpoczyna się kalendarzowe lato. Oczywiście, większość z nas bardzo jest z tego faktu zadowolona. Niestety czasem zapominamy, że nie wystarczy tylko cieszyć się z promieni słońca, ale również należy zatroszczyć się o zdrowie swojej skóry.

Promienie UV szkodzą skórze

Przebywając na słońcu musimy zdawać sobie sprawę, że promienie słońca negatywnie wpływają na skórę, jeżeli nie jest ona właściwie chroniona. Należy, więc zminimalizować szkodliwe działanie słońca, a jednocześnie nie pozbawiać się opalenizny. W tym celu najlepiej wybrać idealny do naszej skóry krem przeciwsłoneczny. Jak tego dokonać?

Ochrona skóry jest ważna

Każdy z nas wie, że ochrona skóry przed słońcem jest bardzo ważna. Tym samym krem przeciwsłoneczny jest niezastąpiony. Światło dociera do powierzchni skóry poprzez promienie UV, niszczy naskórek, może wywołać rumień, a nawet spowodować zmiany nowotworowe. Aby zapobiec temu stanu rzeczy należy wybierać kosmetyki zawierające w swoim składzie filtr.

Jaki krem przeciwsłoneczny wybrać?

Chcąc zadbać o swoją skórę w czasie lata, powinniśmy wybrać krem, który zawiera odpowiednio wysoki filtr UVB oznaczany symbolem SPF. Najwyższą wartością jest 50+ a ten produkt stanowi niemalże stu procentową blokadę dla promieni słonecznych.

Wybierając krem przeciwsłoneczny należy wybrać go odpowiednio do rodzaju skóry.

  • Fototyp I – blada skóra, włosy blond, skóra trudno się opala i łatwo ulega poparzeniom.
  • Fototyp II – skóra jasna, trudno się opala
  • Fototyp III – lekko śniada karnacja, brązowe włosy
  • Fototyp IV – karnacja śniada, ciemne włosy, skóra szybko się opala

Jak często stosować krem z filtrem?

Stosując krem z filtrem musimy wiedzieć, że jest to podstawowa ochrona naszej skóry przed promieniami UVA. Bardzo ważne jest to jak często i w jaki sposób używamy kremu. Należy smarować nim ciało kilkanaście minut przed wyjściem na słońce. Ponownie stosować należy krem po około 2 – 3 godzinach. Po kontakcie z wodą również należy powtórzyć aplikację kremem.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5