Jak znaleźć męża idealnego?

Aneta R. 23 lutego 2016 0
Jak znaleźć męża idealnego?

Jak ukazują statystyki w naszym kraju rozpada się, co trzecie małżeństwo. W USA, co drugie, zaś w Indiach gdzie małżeństwa są przeważnie aranżowane jest najmniej rozwodów na całym świecie. Wydawać by się mogło, że pary te zmuszone są do ślubu, jednak w rzeczywistości darzą się one silnym uczuciem.

Miłosne motylki

Bardzo często zdarza się tak, że nasze świeże jeszcze uczucie bierzemy za wielką i jedyną w swoim rodzaju miłość. Jednak musimy wiedzieć, że jest to tylko namiętność, objawiająca się w pragnieniu jej bliskości, dotyku, czy seksu. Taki stan nie trwa wiecznie, a wręcz przeciwnie czasem kończy się nawet po kilku miesiącach. Namiętność szybko kończy się i nie pozostaje wiele, bo nie mamy ze sobą wspólnych tematów, czy też marzeń, do których moglibyśmy dążyć.

Wybierając męża kieruj się sercem i rozumem

Oczywiście miłość ma ogromne znaczenie, wszak bez niej żaden związek nie będzie udany. Jednakże, jeśli chcemy stworzyć taki związek, który jest wstanie przetrwać do chwili aż „śmierć Was nie rozłączy” z całą pewnością oprócz kierowania sercem musisz też kierować się głową. Namiętność może nas zaślepić, sprawić, że nie zobaczymy pewnych zachowań, których nie tolerujemy, lub tych, które uważamy za negatywne.

Zanim zdecydujemy się na związek, a zwłaszcza małżeństwo starajmy się jak najlepiej poznać drugą osobę. Patrzmy nie tylko na jej zalety, ale i wady i zastanówmy się czy będziemy mogli z nią żyć do końca życia. Nader często małżeństwa zawierane są pod wpływem emocji, zbyt szybko, a po pewnym czasie, to właśnie one najczęściej kończą się rozwodem. Kieruj się głową, jeśli chcesz, aby twoje małżeństwo przetrwało próbę czasu, a także było mocne i stabilne.

Oczekiwania w związku

Niezwykle istotne jest także określenie swoich własnych oczekiwań. Jeśli będziemy wiedzieć, czego właściwie chcemy od naszego partnera zagwarantujemy sobie sukces w miłości. Pomimo, iż mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają, takie związki wedle psychologów bardzo rzadko utrzymują się, a co więcej nie tworzą jedności.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5