Kolagen i kontrowersje z nim związane

Seksportal 23 grudnia 2016 0
Kolagen i kontrowersje z nim związane

Dziś jesteśmy w stanie zrobić wiele, by jak najdłużej być młodym. Jeszcze inną kwestią jest fakt, że w dzisiejszych czasach nasza skóra jest podwójnie narażona na starzenie się chociażby poprzez ilość chemii jaką otrzymujemy z otoczenia, a nawet z żywności. W tym celu szczególnie Panie poddają się licznym operacjom plastycznym. Nie od dziś jednak wiadomo, że składnikiem mającym możliwość dania długiej młodości jest kolagen, mimo uznania nie brakuje wokół niego kontrowersji.

Czym jest kolagen i co daje?

Choć, gdy mówimy kolagen zazwyczaj myślimy o kosmetykach z jego zawartością, to pewnie nadal nie wielu zdaje sobie sprawę, że ten składnik stanowi aż 30% białka ludzkiego. Kolagen odpowiedzialny jest przede wszystkim za jędrność, sprężystość, oraz prawidłowe nawilżanie skóry. W związku z tym tak silnie zapotrzebowanie na niego jest u kobiet, które muszą mierzyć się z coraz większym procesem starzenia się skóry. Oprócz tego kolagen ma wiele właściwości zdrowotnych takich jak między innymi: przeciwdziałanie zaparciom, obniżanie poziomu cholesterolu, pomoc w problemach z tarczycą, zwalczanie bóli reumatycznych, czy podnoszenie ogólnej odporności organizmu.

Kolagen rybi najlepszy?

Jest kilka rodzajów kolagenu, najczęściej mówi się o kolagenie rybim, a to głównie ze względy na to, że dzięki swojemu nawodnieniu pozwala na najlepsze przenikanie przez cząsteczki skóry. W ostatnim czasie jednak dużo mówi się o tak zwanym kolagenie wołowym, oraz o tym, że ma on takie same właściwości jak kolagen rybi. Tu niestety pojawia się pewna sprzeczność, gdyż kolagen wołowi posiada bardzo dużą masę cząsteczkową przez co nie ma możliwości pokonania warstwy rogowej naskórka w inny sposób, niż przy pomocy strzykawki. W związku z tym trudno o prawidłowe, naturalne działanie kolagenu wołowego.

Kolagen, a witamina C

Czyli po raz kolejny należy wspomnieć o kolagenie występującym naturalnie, otóż udowodniono, że niedobór witaminy C znacznie zmniejsza poziom kolagenu, zatem im mniej witaminy C, tym nasza skóra staje się mniej elastyczna.

Kolagen w kapsułkach – zły?

Jak już wyżej zostało wspomniane kolagen kojarzy nam się przede wszystkim z kosmetykami, które z jego zawartością poprawiają jakość naszej skóry. W wielu przypadkach kolagen można przyjmować również doustnie, i tu pojawia się szereg wątpliwości. Jak wiadomo wszystko to, co przyjmujemy w tabletkach rozkłada się w naszym organizmie, gdzie wszystko zależy od tego ile cennych wartości przedostaje się do naszych komórek poprzez aminokwasy, i choć te mobilizują w większości kolagen do działania, to pojawiło się kilka głosów, czy kolagen w kapsułkach, rozkładający się w naszym organizmie na pewno jest w stanie przeniknąć w głąb naszej skóry.

Co za dużo, to nie zdrowo?

Bo pojawia się pytanie – ile kolagenu możemy użyć? Tu jest jasno stwierdzone, że jego przedawkowanie zarówno w kapsułkach, jak i kosmetykach jest niemożliwe. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, czy stosowany jest peeling skóry, którego brak powoduje powstawanie martwego naskórka.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5