Kosmetyki mineralne – niezbędne dla każdej kobiety

Seksportal 18 lutego 2016 0
Kosmetyki mineralne – niezbędne dla każdej kobiety

Wybierając kosmetyki dla siebie na pewno zastanawiasz się co powinny one zawierać w swoim składzie. Coraz częściej słyszysz również o kosmetykach mineralnych i masz zamiar je nabyć. Warto jednak wiedzieć w jaki sposób rozpoznać tego typu produkt wysokiej jakości w ogromnym dziś na rynku gąszczu podróbek. Już od wielu lat kosmetyki mineralne podbijają nasz polski rynek, zaś świadomość konsumenta na ten temat wciąż wzrasta.

Dlaczego kosmetyki mineralne?

Przede wszystkim kobiety zaczynają zwracać uwagę na to, jakich kosmetyków używają na co dzień. Wiemy, że mamy skórę wrażliwą, która to podatna jest na podrażnienia, a tym samym powinniśmy wybierać kosmetyki, które wyróżniają się doskonałym składem. Dbając o swoją skórę musimy więc wiedzieć, jakie kosmetyki mineralne są dla nas najlepsze i jak rozpoznać je pod względem jakości. Kosmetyki mineralne mają niewiele składników i to chyba jest ich najbardziej charakterystyczna cecha.

Co zawierają w swoim składzie kosmetyki mineralne?

Bardzo wielu producentów zaczęło niesłusznie wykorzystywać nazwę mineralny, chociaż ich kosmetyki niewiele mają z nią wspólnego. W prawdziwych mineralnych kosmetykach znajduje się mika, w wielu różnych odmianach od matowej po perłową. Mika odpowiada za rozświetlenie naszej twarzy, a tym samym nie zatyka porów i dodaje świeżości naszej skórze. Dodatkowo w składzie znajduje się tlenek cynku, którego pozytywne działanie zostało docenione już w czasach starożytnych. Ten kosmetyk działa między innymi bakteriobójczo i antyseptycznie, a także kojąco i normalizująco.

Filtr przeciwsłoneczny i minerały

W składzie znajdziemy również dwutlenek tytanu który zawiera filtr przeciwsłoneczny, tlenki żelaza oraz kaolin. Kaolin zawiera wiele mikroelementów takich jak glin, żelazo, cynk czy też wapń. Oczywiście w kosmetykach mineralnych znajduje się również krzemionka, która znakomicie absorbuje sebum oraz wilgoć, a tym samym polecana jest dla osób z tłustą cerą. Prawdziwe kosmetyki mineralne zawierają właśnie takie składniki i polecane są dla osób, które pragną dbać o swoją twarz i całe ciało.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5