Maliny i ich cenione właściwości

Aneta R. 13 maja 2018 0
Maliny i ich cenione właściwości

Któż nie lubi smaku malin. Tymczasem są one nie tylko pyszne, ale również bardzo zdrowe. Co więcej w wielu kulturach uznaje się maliny za znakomity i bardzo silny afrodyzjak. Dlaczego warto sięgnąć po maliny?

Sok malinowy znany od wieków

Maliny, a przede wszystkim sok malinowy to skuteczne lekarstwo stosowane przez babcie i prababcie na przeziębienia lub początki grypy. Wszystko, dlatego, że sok z malin ma właściwości bardzo podobne do leków syntetycznych. Czy warto zrobić naturalny sok malinowy?

Kiedy stosować sok malinowy?

Sok malinowy to idealny naturalny preparat, który zastosować warto przede wszystkim w czasie przeziębienia i grypy. W swoim składzie posiada on kwas salicylowy, niemalże tak samo jak polopiryna. Tym samym obniża gorączkę i sprzyja poceniu się. Dodatkowo sok z malin zawiera również olejki eteryczne, które działają rozgrzewająco i antyseptycznie. Z jego pomocą o wiele łatwiej możemy, więc pokonać infekcję.

Sok stosowany profilaktycznie

Sok z malin sprawdza się również w celach profilaktycznych. Zawiera on znaczną ilość witamin a także związków, dzięki którym możemy podnieść odporność całego organizmu.

Wymienić warto:

  • polifenole, czyli antyoksydanty, przeciwutleniacze, – które to neutralizują działanie wolnych rodników
  • witaminę C
  • witaminę A
  • witaminy z grupy B

Wartość odżywcza soku z malin

Sok z malin to bogactwo wapnia, magnezu oraz cynku. Z kolei składniki te pozytywnie wzmacniają serce, obniżają ciśnienie krwi. Potas regeneruje również pracę nerek. Sok z malin zapobiega również anemii, albowiem zawiera w sobie żelazo.

Sok malinowy jest nie tylko zdrowy, ale również bardzo pomocny, jeżeli jesteśmy na diecie odchudzającej. Dzieje się tak, dlatego, że nie tylko ma małą ilość kalorii, ale również znakomicie reguluje pracę układu pokarmowego. Sok z malin ma właściwości przeczyszczające, a dodatkowo zawiera pektyny oraz kwas organiczny, przez co znakomicie oczyszcza organizm z zalegających w nim toksyn i złogów.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5