Mity o alkoholu i zdrowiu

Seksportal 17 lutego 2017 0
Mity o alkoholu i zdrowiu

Alkohol to nieodzowny element naszej codzienności, aczkolwiek musimy od razu powiedzieć, że picie alkoholu niejedno ma imię. Można wypijać niewiele, można się kontrolować i można upijać się na umór. Można pić alkohol w taki sposób, że poprzez to znacząco możemy zaszkodzić sobie na zdrowiu, ale można również pić z klasą, pić mając nad tym pełną kontrolę i nasze zdrowie na tym nie ucierpi, a na pewno nie ucierpi w jakimś dużym stopniu. My w tym miejscu będziemy chcieli skupić się na pewnych funkcjonujących ogólnie mitach na temat picia alkoholu, a co za tym idzie, można również mówić o pewnych mitach związanych z naszym zdrowiem.

Alkohol z umiarem

dziewczyna pijePrzede wszystkim wskażemy na takie stwierdzenie, iż jeden kieliszek wina czy też wódki jeszcze nikomu nie zaszkodził, ponieważ nie jest to prawda. Owszem, raczej nikt po kieliszku wódki nie będzie się zataczał i tracił nad sobą kontroli, ale w odniesieniu do kobiet w ciąży czy też osób biorących określone leki musimy jasno powiedzieć, że każda, nawet najmniejsza ilość alkoholu może być bardzo szkodliwa i może mieć bardzo poważne konsekwencje dla ich zdrowia, jak również dla zdrowia rozwijającego się pod sercem matki dziecka. Kolejnym błędnym stwierdzeniem jest to, w którym uznajemy, że mieszanka alkoholi działa bardziej, działa mocniej i powoduje, że szybciej się upijamy. Nie jest to prawdą, ponieważ nie fakt, iż mamy do czynienia z mieszanką różnych alkoholi, ale raczej to, że tak naprawdę wypijamy większą ilość alkoholu powoduje, że upijamy się znacznie szybciej. Oczywiście nie namawiamy nikogo do mieszania różnych rodzajów alkoholu, ponieważ tak naprawdę bardzo często mamy do czynienia z nieco opłakanymi tego skutkami. Przejdźmy dalej.

Ile możemy wypić?

Funkcjonuje pewien mit, w myśl którego ten, kto ma mocną głowę, może pić więcej. Być może ktoś upija się po wypiciu większej ilości alkoholu, ale tak naprawdę to w odniesieniu do takich osób możemy mówić o widocznych śladach upicia się, a nie na innym wpływie alkoholu na ich organizm. Tak naprawdę bowiem każdy alkohol na każdego człowieka wpływa w taki sam sposób, a tym samym niezależnie od tego, jak mamy mocną głowę, powinniśmy uważać, gdy pijemy. W środowisku, wśród ludzi funkcjonuje również wiele innych stwierdzeń, które mogą być prawdziwe lub też nie. Między innymi wskażemy na to, że kobiety upijają się szybciej i jest to prawda, ale niezależnie od tego czy dane stwierdzenie jest prawdziwe, czy też nie, jeśli już pijemy alkohol, powinniśmy nie przesadzać, powinniśmy mieć umiar, powinniśmy znać swoje własne możliwości.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5