Młody jęczmień – właściwości, działanie, odchudzanie

Seksportal 18 grudnia 2016 0
Młody jęczmień – właściwości, działanie, odchudzanie

W ostatnich latach da się zauważyć coraz większą popularność (a ściślej jej powrót) składników naturalnych, w tym szczególnie ziół. W czasach, gdzie dookoła mamy tyle chemii w rożnego rodzaju produktach, czy środkach farmakologicznych, chcemy wspomagać się źródłami naturalnymi w wielu aspektach zdrowotnych. Jednym z doskonałych przykładów może być młody jęczmień. W związku z tym warto wiedzieć więcej na temat zarówno jego właściwości, jak i zastosowań.

Młody jęczmień – właściwości prozdrowotne

zielony młody jęczmień - działanie, właściwości, odchudzanieZanim jednak przejdziemy do tego w jakich kwestiach pomaga nam młody jęczmień krótko o tym jakie wartości posiada. Młody jęczmień przede wszystkim jest bogatym źródłem witaminy C i E, a także wielu witamin z grupy B. Ponadto zawiera takie składniki jak: żelazo, wapń, magnez, cynk, a także wiele cennych aminokwasów.

Wracając jednak do działania prozdrowotnego, to tu warto zacząć od układu trawiennego, w tym łagodzenie bóli żołądka, ogólnej poprawy pracy układu pokarmowego, czy nawet zmniejszenia ryzyko wystąpienia nowotworu jelita grubego. Wspomaga również odkwaszanie organizmu. Młody jęczmień działa przeciwzapalnie pomagając chociażby w usuwaniu trądziku. Dzięki działaniu przeciwwirusowemu zwiększa odporność całego organizmu. Młody jęczmień zalecany jest również jako pomoc w leczeniu cukrzycy, chorób serca, czy układy krążenia.

Młody jęczmień – zastosowanie

Choć specjaliści na całym świecie twierdzą, że nie istnieje lek „na wszystko”, to jednak ilość zastosowań młodego jęczmienia może dać wrażenie, że jesteśmy w stanie załagodzić nim wiele typów dolegliwości naszego organizmu, bo oprócz wyżej wymienionych właściwości prozdrowotnych młody jęczmień może pomóc również w anemii, wadach wzroku, w stalach zapalnych (ma działanie dezynfekujące, w związku z czym może być przydatny w przypadku skaleczeń), oraz może zabezpieczyć organizm przed wolnymi rodnikami.

W jakiej formie jeść młody jęczmień?

zielony młody jęczmień - działanie, właściwości, odchudzanieJeśli chodzi o formę spożycia, to jedzeniu nie stwierdzono konkretnego przykładu, a jedynie wspomniano o kiełkach, które mogą być alternatywą młodego jęczmienia jeśli chodzi o wprowadzenie go do menu. Zupełnie inaczej jest w przypadku picia, gdzie zielone soki, lub koktajle są bardzo popularne co ciekawe także wśród gwiazd zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Warto dodać, że takie specjały można przygotować samemu w domu. Przepisy na specjały z młodego jęczmienia dostępne są chociażby w internecie.

Czy młody jęczmień pomaga w odchudzaniu?

Młody jęczmień ma ogromne zastosowanie w redukcji tkanki tłuszczowej, a to chociażby ze względu na działanie oczyszczające. Co ciekawe odnotowano przypadki, gdzie młody jęczmień spożywano nawet zamiast śniadania i kolacji. Samą dietę jednak z jego pomocą warto podzielić sobie chociażby na trzy etapy, dlatego w pierwszym tygodniu menu powinno składać się głownie z warzyw i owoców, a także kaszy. Należy zrezygnować z większości produktów, należy jednak pamiętać, aby nie było to zbyt radykalne. Kolejną ważną kwestią na tym etapie jest uzupełnianie płynów, gdzie podstawę powinna stanowić woda, zielona herbata, a także inne herbaty ziołowe. W czasie drugiego etapu, można zacząć wprowadzać eliminowane produkty, nadal jednak należy unikać słodyczy, oraz ciężkostrawnych potraw. Kolejne etapy do jeszcze większe wprowadzenie wcześniej zabronionych produktów.

A jaką rolę w tej diecie odgrywa zielony jęczmień? Uzupełniającą braki w organizmie spowodowane eliminacją konkretnych produktów, gdzie organizmowi może brakować szczególnie tych wysokobiałkowych.

Skutki uboczne i przeciwwskazania

Tu warto wspomnieć przy okazji o samym dawkowaniu młodego jęczmienia, które powinno wynosić około jednej łyżeczki dziennie zarówno na czczo, jak i między posiłkami. Jak każdy suplement, tak i młody jęczmień warto skonsultować ze specjalistą. Skutki uboczne mogą objawiać się między innymi: rozregulowaną pracą jelit, zawrotami głowy, a także uszkodzeniem wątroby, czy nerek. Nie ma konkretnych przeciwwskazań jeśli chodzi o samo stosowanie młodego jęczmienia.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5