Najlepsze treningi na spalanie tłuszczu i seksowną sylwetkę

Seksportal 19 stycznia 2018 0
Najlepsze treningi na spalanie tłuszczu i seksowną sylwetkę

Każdy trening, który ma służyć spalaniu tłuszczu ma swoje twarde, żelazne zasady. To właśnie ich przestrzeganie decyduje o tym, czy odchudzanie będzie skuteczne. Aby schudnąć musimy ćwiczyć co najmniej 30 minut w ciągu każdego dnia, a także utrzymywać zasadę tętna w formie „fat burning”. Jeżeli wdrożysz kilka ważnych zasad do treningu szybko i skutecznie spalisz swoją tkankę tłuszczową.

Przyśpiesz spalanie tłuszczu

Aby skutecznie spalić tłuszcz powinieneś znać kilka zasad treningu odchudzającego. Dzięki nim osiągniesz wymarzoną sylwetkę, sprawisz że mięśnie staną się wyraźne i poprawi się metabolizm. Zasady takiego treningu musi znać każdy, kto poważnie myśli o spalaniu tkanki tłuszczowej. Zasady te dotyczą ćwiczeń i ich rodzaju, częstotliwości, tętna a także diety.

Ustal właściwy cel treningu

Zanim zaczniesz ćwiczyć powinieneś postawić sobie konkretny cel. Zapisz go i w chwilach słabości, aby odzyskać motywację powracaj do niego. Pierwszy efekt sprawdź po trzech miesiącach. Nawet niewielki sukces stanie się dla ciebie kolejną motywacją.

Sporty cardio

Okazuje się, że najskuteczniejszym treningiem w walce z dodatkowymi, zalegającymi kilogramami, są sporty cardio. Powoduje on, że znacznie zwiększa się zapotrzebowanie na energię, a pobierana jest ona właśnie z nadmiaru tkanki tłuszczowej. Co więcej treningi cardio doskonale wzmacniają układ krążenia oraz sprawiają, że poprawia się nasza kondycja. Najlepszymi formami tej aktywności są:

– bieganie

– pływanie

– ćwiczenia na stepperze

– ćwiczenia na orbiterku

Ćwiczenia siłowe

Idealnym sportem, który sprawia, że zmniejsza się ilość kilogramów są sporty siłowe. Są niezwykle pomocne w usuwaniu tkanki tłuszczowej. Mięśnie w czasie takiego treningu stają się silniejsze, a tłuszcz zmienia się w czystą masę mięśniową. Co ważne, proces spalania tłuszczu zachodzi jeszcze kilka godzin nawet po zaprzestaniu treningu. Warto wspomnieć, że ćwiczenia siłowe pobudzają również wydzielanie kolagenu, a dzięki niemu nasza skóra staje się gładka i jędrna.

Tętno w strefie „fat burning”

W ćwiczeniach odchudzających ważną rolę odgrywa również tętno, dlatego należy je utrzymać w strefie „fat burning”. Tym samym powinno znaleźć się ono w przedziale między 60 a 70% HRmax.

Regularny trening

Oczywiście niezwykle istotny jest trening regularny. Powinniśmy trenować każdego dnia, ponieważ w ten sposób nasz organizm o wiele lepiej poradzi sobie ze spalaniem nadwyżek kalorycznych i poprawi się metabolizm.

Dieta

Na nic cały trening fizyczny, jeżeli na śniadanie zjemy dwa pączki, zaś na kolację pizzę. Aby trening czy to cardio, czy też siłowy był skuteczny, musimy zadbać o adekwatną dietę. Warto wybrać się do dietetyka, który określi potrzeby naszego organizmu i zastosuje odpowiednią dietę. Sięgnijmy po owoce i warzywa, bowiem mają one nie tylko mało kalorii, ale również zawierają wiele witamin i minerałów.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5