Najskuteczniejsze zioła na bolesną miesiączkę

Aneta R. 24 listopada 2017 0
Najskuteczniejsze zioła na bolesną miesiączkę

Jeżeli twoje miesiączki są obfite lub bolesne, co miesiąc kilka dni twoje funkcjonowanie jest utrudnione. Ból sprawia, że nie możesz skupić się na pracy i obowiązkach i najchętniej przespałabyś ten okres. Czasem pomagasz sobie lekami, tabletkami, lecz po pewnym okresie tracą one swoją moc, a dyskomfort i ból zostają. Jak radzić sobie z tym problemem? Czy zioła są skuteczne?

Najskuteczniejsze zioła na bolesną miesiączkę

Istnieje wiele ziół, które mogą nam pomóc rozwiązać problemy z bolesną miesiączką. Najpopularniejszymi są:

  • Krwawnik

Krwawnik to najlepsze zioło, które warto używać w trakcie bolesnych miesiączek. Jednakże warto pamiętać, aby pić je wcześniej zanim okres się pojawi. Najlepiej sięgnąć po niego na około 7 dni przed miesiączką i przestać go spożywać wraz z jej ustaniem. Aby krwawnik był skuteczny należy przygotować z niego napar. W tym celu 4 łyżki krwawnika pomieszać z jasnotą białą i rutą. W następnej kolejności zalewamy wrzątkiem. Krwawnik rozluźnia mięśnie, dzięki czemu ból ustępuje.

  • Pokrzywa

W czasie miesiączki do naszego menu powinna być również włączona pokrzywa. W jej składzie odnajdziemy dużą ilość składników mineralnych, żelaza, dlatego szybko uzupełnimy ich poziom w organizmie. Pokrzywę w formie naparu warto pić dwa razy dziennie pomiędzy posiłkami.

  • Malina

Skutecznym sposobem na bolesną miesiączkę jest również herbata z malin. Zmniejsza ona uciążliwy ból, poprawia samopoczucie i zmniejsza dyskomfort. Aby przygotować napar, musimy postarać się o susz, który zalewamy wrzątkiem. Napój odstawiamy na godzinę. Po tym czasie podgrzewamy go i możemy pić. Pijemy trzy razy w ciągu dnia, kilka dni przed miesiączką i w czasie jej trwania.24

  • Czarna porzeczka

Nie tylko dobrym sposobem na bolesną miesiączkę, ale też bardzo smacznym jest herbata z czarnej porzeczki. Cechuje się ona ogromną ilością właściwości zdrowotnych, a dodatkowo jest wstanie regulować pracę hormonów, a tym samym zmniejszać ból i napięcie miesiączkowe. Taką herbatę można kupić gotową, a następne zalać wrzątkiem i parzyć kilka minut.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5