Nawilżenie podczas seksu – o lubrykantach

Seksportal 7 marca 2018 0
Nawilżenie podczas seksu – o lubrykantach

Seks to bardzo ważna sfera naszej codzienności i tym samym na pewno nie powinniśmy jej zaniedbywać. Jednym ze zjawisk, które może nam przeszkodzić w uzyskaniu pełnej satysfakcji z seksu jest ból wynikający z braku odpowiedniego nawilżenia pochwy. W tym względzie mamy jednakże do czynienia z produktami, które w tejże sytuacji mogą nam znacząco pomóc, a mowa jest oczywiście o lubrykantach, które możemy zakupić w dowolnym sklepie erotycznym. Jednakże nie oznacza to wcale, że każdy lubrykant będzie tym najbardziej dla nas odpowiednim.

Podział lubrykantów

Mogą mieć bardzo różne nazwy, bardzo różne formy, aczkolwiek na pewno podstawowy ich podział powinien uwzględniać skład. Lubrykanty są produkowane w oparciu o:

  • silikon,
  • wodę,
  • możemy także zetknąć się z hybrydami będącymi połączeniem dwóch wyżej wymienionych składników,
  • możemy zetknąć się z produktami, w których mamy dodatek różnych olejków

Ów podział ma bardzo duże znaczenie, ponieważ lubrykanty oparte w swoim składzie na wodzie są zasadniczo bezpieczne w każdej sytuacji. Nie powodują zjawiska lepienia się, klejenia się i nie działają w sposób negatywy na zabawki erotyczne. W przypadku zastosowania lubrykantów stworzonych na bazie silikonu czy też hybryd możemy mieć do czynienia z negatywnym wpływem na owe zabawki. Zarówno te oparte na wodzie jak i te oparte na silikonie dają nam bardzo dobre nawilżenie, powodują, że znacznie łatwiej jest wprowadzić penisa do pochwy i dają bardzo dobre nawilżenie nawet podczas bardzo długiego stosunku seksualnego.

Lubrykanty specjalne

Poza tym podziałem, o którym mowa powyżej, nie sposób nie wskazać także na to, że na rynku mamy dostępnych wiele lubrykantów smakowych, mamy do czynienia z takimi o właściwościach chłodzących czy też o właściwościach rozgrzewających, co może nam zapewnić dodatkowe doznania erotyczne, oraz zwiększyć doznania erotyczne. Poza tym również możemy, wskazać na lubrykanty przeznaczone w sposób specjalny do seksu analnego. Są one łagodniejsze i tym samym jeszcze bardziej chronią nas przed przykrymi doznaniami związanymi z bólem.

Jak stosować lubrykanty?

Warto także zapytać o to, w jaki sposób należy stosować owe lubrykanty, ponieważ jest to bardzo istotny aspekt. Można je, zatem nakładać bezpośrednio na penisa i to jest najbardziej polecany sposób, ale można jak najbardziej również nałożyć je na różnego rodzaju masturbatory, wibratory i innego rodzaju zabawki erotyczne, aczkolwiek w odniesieniu do tego ostatniego zastosowania trzeba jeszcze raz uważać, aby dany lubrykant nie był szkodliwy dla danej zabawki erotycznej.

Na pewno jednak warto jest pomyśleć o zastosowaniu tych produktów, ponieważ znacząco zwiększają one naszą przyjemność z seksu. Warto także zajrzeć na stronę https://lingoria.pl/pl/c/Lubrykant/89, na której mamy umieszczonych znacznie więcej cennych informacji na temat doskonałych produktów powodujących zwiększenie nawilżenia pochwy, czyli mowa jest oczywiście o lubrykantach, o produktach bardzo dla nas bezpiecznych.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5