Ochrona twarzy zimą

Seksportal 26 grudnia 2015 0
Ochrona twarzy zimą

Kobiety od niemal zawsze stosują makijaż aby poprawić swoją urodę, stosują różnorodne kosmetyki, kremy i maseczki. Jednakże zima jest szczególnym okresem, kiedy pielęgnacja twarzy powinna być nieco inna. Wszystko dlatego, że twarz jest jednym z najbardziej narażonych miejsc ciała, na działanie mrozu, lub zimnego wiatru. Tym samym warto wiedzieć jakich kosmetyków stosować, który makijaż będzie chronił nas przed zimnej, a także jakie maseczki pomogą nam w walce z zimowymi chłodami. Z całą pewnością warto jest wybrać odpowiedni krem do twarzy.

Krem powinien być przeznaczony pielęgnacji i ochrony twarzy albowiem jest on najważniejszym czynnikiem który wpływa na zdrowie naszej cery. Nie możemy stosować kremów które zawierają wodę, ponieważ mogą nam przynieść negatywne zamiast pozytywnych efektów. Na zimę najlepszy jest krem tłusty, który zawiera w sobie witaminy A oraz C. Sięgnąć można także po krem, który zawiera masło Shea, ponieważ zawiera ono filtry UV, jakie to zimą są równie potrzebne naszej skórze.

Hartowanie i makijaż

Naturalnie istotne jest to, że w czasie zimy skóra naszej twarzy jest narażona na niskie temperatury. Aby uchronić naszą skórę przed podrażnieniami, idealne jest domowe hartowanie. Aby to zrobić trzeba oczyścić twarz, a następnie przemywać ją na przemian raz ciepłą a raz zimną wodą. Po zabiegu nakładamy balsam, lub krem. Pomyśleć należy także o makijażu i zastanowić się czy chroni on naszą twarz.

Oczywiście makijaż służy nam przede wszystkim do ukrycia mankamentów urody, lecz jeżeli zastosujemy sypki i gęsty puder, ochroni on także on naszą twarz przed bardzo niską temperaturą i mroźnym wiatrem. Stosować także można pod puder krem tłusty, praz fluid, ponieważ warstwa ta skutecznie wpływa na kondycję naszej twarzy zimą. Jednakże należy pamiętać, że makijaż wykonać trzeba co najmniej trzydzieści minut przed wyjściem z domu, albowiem zdąży on wchłonąć w skórę i będzie prawidłowo ją chronił. Dzięki tym sposobom możemy skutecznie dbać o naszą skórę w zimie.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5