Olejek z oregano – właściwości, jak zrobić, gdzie kupić?

Seksportal 2 grudnia 2016 0
Olejek z oregano – właściwości, jak zrobić, gdzie kupić?

Olejek z oregano to remedium na wiele przypadłości. Samo oregano – z czym nam się kojarzy? Z pewnością wielu z Was odpowie, że z Pizzą, bowiem, to właśnie ta przyprawa jest podstawą każdego sosu pomidorowego dodawanego właśnie do Pizzy. Oregano dodaje się jednak chętnie również do innych potraw. To co charakteryzuje te przyprawę, to nie tylko doskonały smak, ale i zapach.

Kwestie kulinarne, to jedna sprawa, jednak oregano ma też ogrom właściwości leczniczych. Jak to możliwe? Cały sekret tkwi w olejku właśnie z tej przyprawy o którym postanowiliśmy powiedzieć nieco szerzej.

Olejek z oregano – właściwości

Czyli zacznijmy od najważniejszego, a zatem tego w czym pomaga olejek z oregano. Tu pierwszym słowem, które przychodzi nam na myśl jest antybiotyk. Powód? Ochrona immunologiczna przed grypą i przeziębieniami, a ściślej przed powikłaniami, które w wielu przypadkach mogą być zagrożeniem nie tylko dla zdrowia, ale i życia. Aby olejek z oregano był skuteczny, warto stosować do przez mniej więcej 10 dni stosując od 3 do 6 kropelek 3 razy dziennie. Warto podkreślić, że jeśli bierzemy pod uwagę infekcje, to nie każdy rodzaj olejku z oregano przyniesie oczekiwane rezultaty. W związku z tym, tu należy szukać głównie przykładów pochodzących z dzikich roślin i ekologicznych upraw. A skoro już jesteśmy w temacie infekcji, to olejek z oregano ma bardzo silne zastosowanie przeciwalergiczne, gdzie może pomóc w wielu ciężkich odmianach alergii. Zadowoleni pacjenci chwalą go sobie przede wszystkim jako doskonałą odmianę leków farmakologicznych często wiążących się ze skutkami ubocznymi.

Olejek z oregano na krępujące problemy

Olejek z oregano pomaga również w nieco bardziej krępujących problemach takich jak: wszy, pchły, pluskwy, tasiemce, a także przy ukąszeniach komarów, czy innych robaków. Olejek z oregano ma właściwości oczyszczające, dlatego pozwala pozbyć się wszystkich groźnych substancji, które jakąkolwiek drogą dostały się do naszego organizmu. A skoro o oczyszczaniu organizmu mowa, to jak wiemy przez cały rok staramy się dostarczać mu niezbędnych witamin i minerałów. Jak się okazuje olejek z oregano, to ich prawdziwe skupisko zawierające takie składniki jak: cynk, wapń, magnez, witaminy C i E, potas, miedź, mangan, czy niacyna, dlatego też nawet jeśli nie masz konkretnych problemów zdrowotnych stosuj olejek z oregano jako formę profilaktyki.

oreganoWielu z nas musi borykać się z problemami trawiennymi, a doskonale wiemy, że zaniedbane nie tylko odbierają komfort jedzenia, ale i pogłębiają dolegliwości. Olejek z oregano wspomaga układ trawienny regulując przepływ żółci, oraz usuwając szkodliwe złogi, tym samym poprawiając całą kondycje naszego zdrowia. Skoro jesteśmy w układzie trawiennym, to wielu korzysta z olejku z oregano jako suplementu na odchudzenie. Olejek z tego składnika bowiem nie tylko reguluje wagę, ale i wspomaga redukcje tkanki tłuszczowej.

A teraz dobra informacja dla kobiet, mianowicie pomoc w czasie miesiączki. Olejek z oregano łagodzi ból, oraz pozwala uregulować nieregularne cykle. Ogólnie rzecz biorąc wspiera układ hormonalny, dlatego też wśród kobiet cieszy się sporym zaufaniem także w okresie menopauzy. Menopauza jednak jak wiemy zazwyczaj jest początkiem zaawansowanego procesu starzenia się ciała. W dzisiejszych czasach jednak zarówno kobiety, jak i mężczyźni chcą jak najdłużej zachować młodość ciała i umysłu. Na szczęście olejek z oregano posiada cenne właściwości, które zapobiegają schorzeniom związanym ze starzeniem się jak: zaburzenia pracy układu nerwowego, czy zwyrodnieniu mięśni.

Wielu z nas prowadzi aktywny, a zarazem nieregularny tryb życia związany z wysiłkiem fizycznym, co niestety sprzyja powstawaniu wielu kontuzji narządów ruchu. Stosując olejek z oregano zewnętrznie, w formie masażu możemy być pewni zapobiegania skutkom takich urazów, dlatego też cieszy się sporym zaufaniem także wśród sportowców.

Istotne jest również to, że potwierdzono pozytywne działanie olejku z oregano na zwalczanie różnych stanów grzybiczych i bakteryjnych, w tym bakterii E coli i salmonelli.

Olejek z oregano, a grzybica

Olejek z oreganoGrzybica, to problem, który dotyka wiele osób. Najczęściej spotykana, to grzybica paznokci istnieje jednak wiele jej odmian, w tym takie grzybica narządów intymnych. Sama przyczyna często z pozoru wydaje się błahostką taką jak używanie wspólnego ręcznika, czy korzystanie z publicznej toalety. Olejek z oregano nie tylko załagodzi żółte, brunatne, czy często popękane płytki paznokcia, ale i zaatakuje problem wewnętrznie stając się tym samym alternatywą do standardowych antybiotyków.

Olejek z oregano – jak zrobić?

Bo zamiast kupować możesz go mieć na własność, dlatego krok po kroku powiemy jak go zrobić. Przede wszystkim zadbaj o to, aby w Twoim domu nie zabrakło świeżych liści, łodyżek, oraz kwiatków oregano. Potrzebny będzie Ci także olej, gdzie w tym wypadku najlepiej sprawdza się olej słonecznikowy (zwiera witaminę E), oraz wyparzony słoik z pokrywką.

Samo przygotowanie jest proste. Umieszczone oregano w słoiku należy zalać olejem słonecznikowym, a następnie umieścić cały słoik w garnku z wodą. Sama woda musi zacząć wrzeć po czym należy włączyć źródło ciepła. W gorącej wodzie słoik z zawartością oregano i oleju musi pozostać przez 10 minut. Po upływie wskazanego czasu postaw słoik w nasłonecznionym miejscu na okres 2 tygodni. Pamiętaj, aby co kilka dni wstrząsnąć zawartością słoika.

Olejek z oregano – gdzie kupić?

O olejek z oregano warto zapytać zarówno w aptece, jak i w każdym sklepie zielarskim. Wiele tego typu sklepów również działa w internecie, podobnie jak fakt, że olejki z oregano oferowane są również na licznych aukcjach internetowych. Nie mniej jednak olejek z oregano jak każdy suplement warto skonsultować ze specjalistą niezależnie od źródła z jakiego pochodzi.

Olejek z oregano – zastosowanie zewnętrzne

Tu głównie wymienia się dwa sposoby. Pierwszy, to wcieranie olejku jak balsamu do ciała, innym sposobem podawania zewnętrzno–wewnętrznego może być nakładanie kilku kropel olejku na szczoteczkę do zębów, na przykład kiedy mamy problem z układem trawiennym.

Olejek z oregano – skutki uboczne

Choć nie ma podanych konkretnych skutków ubocznych, to pojawiły się głosy, że nadmierne spożywanie olejku z oregano może mieć wpływ na układ hormonalny. Wielu także ma wątpliwości co do tak długiej listy jego zastosowań uważając, że w medycynie naturalnej nie ma środka, który miałby możliwość zwalczania takiej ilości dolegliwości.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5