Onanizm – powód do wstydu?

Aneta R. 17 sierpnia 2017 0
Onanizm – powód do wstydu?

Czy zdarza Ci się w chwilach samotności dotykać własnego ciała? Czy czerpiesz z tego faktu przyjemność, przeżywasz niesamowity orgazm, czujesz się szczęśliwy, lecz po kilku chwilach zaczynasz odczuwać wstyd? Czy twoi znajomi negatywnie wypowiadają się o onanizmie, a może wręcz go potępiają, a ty i tak kochasz ten element życia i nie możesz się z nim rozstać? Czy faktycznie onanizm powinien być powodem do wstydu?

Jeżeli często się onanizujesz, lecz po fakcie zaczynasz odczuwać wstyd i żal, a wręcz obiecujesz sobie, że postarasz się powstrzymać swoje seksualne żądze, zastanów się jak wygląda to z moralnego punktu widzenia. Czy onanizm jest normalny i można przymknąć na niego oko, czy też uchodzi za niemal piekielny grzech?

Onanizm jest ok

Masturbacja z punktu widzenia ludzkiej seksualności traktowana jest jako jedna z wielu form w rozwoju psychoseksualnym. Określić ją można jako formę rozwojową, która pozwala poznać ciało, zastanowić się czego właściwie potrzebujemy w intymności i osiągnąć spełnienie, kiedy czujemy się samotni. Seksuolodzy zgodnie twierdzą, że onanizm jest normalną częścią życia ludzkiego, bez względu na to czy będzie ona występowała w okresie dojrzewania, czy w późniejszej fazie życia.

Jak dowodzą przeprowadzone badania współcześnie onanizuje się 28 proc. dorosłych kobiet i 64 proc. dorosłych mężczyzn. Jeszcze do niedawna nikt nie mówił głośno o samodzielnym dotykaniu swego ciała, zaś dziś w dobie internetu w ludziach zaczął zanikać kompleks onanistyczny. Jest to wiec normalny i w pełni aspektowany czyn.

Terapia onanizmem

Współcześnie medycyna stosuje nawet terapię onanizmem. Wśród kobiet leczy się w ten sposób zaburzenia takie jak pochwica, zaburzenia orgazmu, zaś u mężczyzn stosowana jest w uszkodzeniach rdzenia kręgowego i po zawale serca. Okazuje się że terapia tego typu jest nie tylko skuteczna, ale również bardzo przyjemna.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5