Ostropest plamisty – usuń toksyny ze swojego organizmu!

Seksportal 13 maja 2017 0
Ostropest plamisty – usuń toksyny ze swojego organizmu!

Choć odkryto go w starożytności, to o jego cennych właściwościach przekonano się dopiero w średniowieczu. Ostropest plamisty – bo o nim mowa, bardzo znany jest jako przyprawa, gdzie dodaje się go miedzy innymi do sałatek. Od lat jednak wiadomo, że jest jednym z najlepszych środków do odtruwania organizmu ze zbędnych toksyn. W związku z tym poniżej postanowiliśmy powiedzieć sobie o nim nieco więcej.

Właściwości i jak stosować

Jak już wyżej zostało wspomniane ostropest plamisty ma za zadanie odtruwać organizm ze zbędnych toksyn w różnego rodzaju schorzeniach, a także przy wielu kuracjach. Pytanie – jak go stosować? Popularną postacią jest dodawanie maksymalnie 2-óch łyżeczek dziennie do herbaty, lub z tej samej ilości łyżeczek przygotowanie naparu. Aktualnie na rynku dostępne są preparaty zarówno w płynie, jak i kapsułkach.

Jak każdy suplement, tak i ostropest plamisty powinno wcześniej skonsultować się ze specjalistą. Choć pierwsze efekty jego stosowania można zauważyć już po 2-óch tygodniach, to zdecydowaną poprawę można zacząć odczuwać po minimum miesiącu kuracji.

Ostropest w leczeniu wątroby

Tu przede wszystkim leczy ją dzięki zawartości witaminy C i E, które chronią ją przed wprowadzaniem toksycznych substancji. Jeśli chodzi o wątrobę jednak, to zaleceń ostropestu plamistego jest znacznie więcej, gdzie należy wspomnieć chociażby o wspomaganiu terapii po długotrwałych kuracjach antybiotykowych, problemach a alkoholem (odwyk), przebytą chemioterapią, czy zatruciem grzybami. Ostropest plamisty chroni również naszą wątrobę w przypadku złej diety, oraz choroby cukrzycowej.

Jednak ostropest plamisty pomaga również w tak poważnych przypadkach jak marskość wątroby, jej zwyrodnienie tłuszczowe, a także przy wirusowym zapaleniu wątroby typu C, czy żółtemu zanikowi wątroby. A skoro jesteśmy w temacie części układu trawiennego, to warto wspomnieć, że ostropest plamisty pomaga w takich dolegliwościach jak wzdęcia, brak apetytu, odbijanie, czy niedokwaśność soku trawiennego.

Ostropest plamisty - usuń toksyny ze swojego organizmu!

Przeciwwskazania

Ostropestu plamistego nie zaleca się kobietom w ciąży, oraz karmiącym piersią (choć i tu pojawiają się sprzeczne opinie). Odradza się również jego spożywanie przez dzieci poniżej 12-stego roku życia. Przy nagle zwiększonej dawce może pojawić się przeczyszczenie organizmu. Poza tym nie odnotowano konkretnych działań ubocznych także w ewentualnej interakcji z innymi lekami.

Uprawa

Najważniejszą substancją ostropestu plamistego jest sylimaria, która stanowi kompleks pochodnych flawonoidów, które z kolei mają działanie zarówno przeciwzapalne, przeciwrodnikowe, rozkurczowe, żółciopędne, detoksykacyjne, a także regenerujące miąższ wątroby. Ta roślina jednak posiada również takie składniki jak: olejek eteryczny, miedź, selen, cynk, gorczyce, histaminę, czy witaminy B2, D i E. Jeśli chodzi o samo leczenie, to w przypadku ostropestu plamistego bardzo ważne są owoce z upraw, które zbiera się pod koniec lata

Olej z ostropestu

Dostępny na rynku. Podobnie jak sama roślina ma wiele właściwości odtruwających, oczyszczających, czy wspomagający układ trawienny. Co więcej można go stosować zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Można przyjmować do nawet 3 razy dziennie po jednej łyżeczce.

Olej o ostropestu pomaga przy leczeniu jamy ustnej, w tym dziąseł, czy krtani (zalecany przy zapaleniu jamy ustnej). Ponadto reguluje cholesterol, wspomaga prace serca, a także układu krążenia. Ogólnie wzmacnia cały system odpornościowy, regulując także proces trawienny. Ma wpływ na polepszenie wzroku.

Jeśli chodzi o wspomniane stosowanie zewnętrzne, to olej z ostropestu plamistego działa między innymi na: oparzenia, trudno gojące się rany, rogowacenie skóry, czy przy alergiach, w tym atopowym zapaleniu skory.

Na co jeszcze pomaga ostropest plamisty?

Udowodniono, że ostropest plamisty może zahamować powstawania, a także rozwój raka płuc. Pomaga również przy endometriozie u kobiet, która nieleczona może być przyczyną niepłodności. Ostropest plamisty powinni również spożywać palacze.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5