Parlament i królowa zezwolili na małżeństwa osób tej samej płci

Aneta R. 26 kwietnia 2017 0
Parlament i królowa zezwolili na małżeństwa osób tej samej płci

Nadal kontrowersyjnym tematem w Polsce są związki partnerki osób tej samej płci, potocznie zwanych homoseksualistami. Coraz większa jest nasza tolerancja, a jednak wciąż wiele osób negatywnie wypowiada się na ten temat. Wręcz temat ten budzi kontrowersje. Nieco inne poglądy aniżeli większość Polaków panują w Wielkiej Brytanii.

Ustawa zezwalająca na małżeństwa homoseksualistów

Na terenie Wielkiej Brytanii weszła w życie ustawa która zezwala na małżeństwa osób tej samej płci przeszła przez wszystkie szczeble legislacyjne Parlamentu. Ustawę zatwierdziła również królowa Elżbieta II. Już w 2014 roku mogły zostać zawarte pierwsze małżeństwa osób tej samej płci. Z całą pewnością cieszy to tysiące homoseksualistów, którzy dotąd mogli żyć jedynie w nieformalnych związkach, a często wręcz w tajemnicy, przed światem. Izba Lordów również pozytywnie opowiedziała się na temat ustawy i to do niej należało ostatnie słowo.

A co na to konserwatyści?

Konserwatyści Wielkiej Brytanii nie kwestionowali niemalże żadnych poprawek, jakie zostały wprowadzone przez Izbę Lordów. Jedynie odnieśli się do zapisu o ochronie par transseksualnych. Ustawa ta zezwala na pozostanie w związku małżeńskim wszystkim osobom, które zmieniły, bądź też zmienią płeć. Czysto ceremonialne znaczenie miało wyrażenie zgody królowej, która dała ją po kilku godzinach od chwili zapoznania się z ustawą.

Pierwsze małżeństwa w Anglii i Walii

Pierwsze małżeństwa osób tej samej płci na terenie Walii i Anglii odbyły się więc 2014 roku. Ustawa jest bardzo szeroko opracowana dlatego zawiera między innymi przewidywania iż:

  • Osoby tej samej płci, będą mogły zawrzeć zarówno związek cywilny.
  • Homoseksualne pary będą mogły również adoptować i wychowywać dzieci

Warto zaznaczyć, że akt prawny nie ma zastosowania do małżeństwa kościelnego, ponieważ kościół anglikański nie popiera ustawy i sprzeciwia się jej. A co na to publiczna opinia brytyjska? Większość osób jest przychylna małżeństwom homoseksualnym.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5