Pielęgnacja włosów

Genowefa S. 19 lutego 2016 2
Pielęgnacja włosów

Na pewno każda kobieta pragnie mieć piękne i zdrowe włosy. Jednakże nie jest łatwo utrzymać je w idealnej kondycji, zwłaszcza kiedy często farbujemy włosy, czy też używamy lokówek i suszarek. Tym samym musimy zadbać o nasze włosy mając na uwadze ich właściwą pielęgnację. Przede wszystkim powinniśmy starać się robić to w sposób naturalny. Oczywiście doskonale wiemy, że na rynku istnieje szereg różnorodnych odżywek, szamponów czy też innych produktów które mają nam służyć do codziennej pielęgnacji włosów. Mamy więc niemalże cały arsenał wszelkiego typu maseczek, odżywek, olejków czy też mgiełek.

Naturalnie najczęściej używają ich kobiety, lecz mężczyźni też czasem po nie sięgają. Tego typu produkty mają ważne zadanie, a mianowicie mają ułatwić nam stylizację oraz poprawią ogólną kondycję naszych włosów. Możemy więc wybrać różnorodne odżywki oraz maseczki, które to nawilżą nasze włosy, a także sprawią, że łatwiej będziemy mogli je rozczesywać. Z kolei olejki sprawią, że zostaną odżywione włosy suche a także będą one chronione przed wysoką temperaturą w czasie suszenia lub też prostowania.

Naturalne preparaty

Istotne jest to, aby stosować zawsze naturalne preparaty i odżywki do włosów. Jest to ważne ponieważ nienaturalne preparaty mogą w dużym stopniu zamiast wspomagać to obciążać nadmiernie nasze włosy. W takiej sytuacji uzyskamy efekt zupełnie odwrotny od tego jaki zamierzałyśmy. Nasze włosy wcale nie są lśniące, lecz przeciwnie wyglądają na przyklapnięte i tłuste. W codziennej pielęgnacji długich damskich włosów wcale nie musimy stosować dużej ilości kosmetyków, lecz wystarczy nam szampon, a najlepiej ten naturalny z czarnej rzepy.

Co więcej starajmy się rzadko suszyć włosy używając do tego celu suszarki. Oczywiście możemy zastosować odżywkę, a wręcz nawet jest to wskazane, jednak powinniśmy pamiętać aby była ona doskonale dobrana do rodzaju naszych włosów. Liczy się także nie ilość nałożonej odżywki lecz sposób jej nakładania, ponieważ powinniśmy rozprowadzić ją na całą długość włosów.

2 komentarze »

  1. african mango 12 października 2016 at 19:54 - Reply

    Good job 🙂

  2. snel afvallen 12 października 2016 at 20:46 - Reply

    Dobry tekst 🙂

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5