Pierwsze erotyczne doznanie-czyli jak się przygotować?

Aneta R. 23 czerwca 2018 0
Pierwsze erotyczne doznanie-czyli jak się przygotować?

Większość z nas, swój pierwszy seksualny akt chciałaby przeżyć spontanicznie, jednak z całą pewnością lepiej się nieco przygotować. Dzięki temu tuż przed aktem nie będziemy żałować, bać się, czy niepotrzebnie denerwować.

Twój pierwszy raz!

Pierwszy stosunek seksualny to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka, zarówno mężczyzny, jak i kobiety. Przede wszystkim jednak kobieta powinna do niego idealnie się przygotować, bowiem może zaważyć to na jej dalszym życiu seksualnym. Zanim decydujesz się na swój pierwszy raz odpowiedz sobie na kilka ważnym pytań:

  • Z kim chcesz przeżyć swój pierwszy akt miłosny?
  • Jaka powinna być sceneria?
  • Czy liczy się dla Ciebie miłość czy tylko namiętność?
  • Czy jesteś pod każdym względem przygotowana do aktu seksualnego?

A jak antykoncepcja

Antykoncepcja może wydać Ci się nieco przyziemna, kiedy oczekujesz swego pierwszego seksualnego spełnienia, jednakże to aspekt bardzo istotny, o którym nie możesz zapominać. Antykoncepcja to ważna kwestia, jeżeli nie planujesz jeszcze narodzin dziecka. Warto wybrać się do lekarza – ginekologa i podjąć decyzję, która forma antykoncepcji jest najlepsza dla Ciebie.

Wybierz czas i miejsce

Oczywiście najważniejsze jest to, z kim przeżyjesz swój pierwszy raz, jednakże istotne jest również miejsce i czas. Na swój pierwszy seks wybierzmy miejsce spokojne, w którym to nie będziemy czuć się narażeni na obawę wtargnięcia kogoś trzeciego. Złym pomysłem jest seks w pokoju brata, akademiku, czy też po prostu zamknięcie się w łazience. Pierwszy raz powinien odbyć się w spokojnych i pod każdym względem komfortowych okolicznościach.

Czy odczuwasz presję?

Seks czasem określany jest, jako dowód miłośni. Zdarza się, że na ów dowód naciskają przede wszystkim mężczyzni. Zanim więc zgodzisz się pójść do łóżka z twoim partnerem zastanów się czy nie odczuwasz z jego strony żadnej presji. Pomyśl czy seks jest oczekiwany zarówno przez ciebie jak i przez niego. Nie powinnaś decydować się na seks jedynie, dlatego, że twój partner tego chce. Jeśli nie jesteś gotowa, musisz mu o tym powiedzieć.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5