Piperyna – lepszy seks i doskonałe zdrowie

Aneta R. 2 stycznia 2017 0
Piperyna – lepszy seks i doskonałe zdrowie

Piperyna jest składnikiem pieprzu i to właśnie dzięki niej ma on swój charakterystyczny ostry i nieco piekący smak. Jednakże to nie jej jedyna właściwość, ponieważ dzięki swym niesamowitym składnikom, ma również zastosowanie w medycynie, odchudza, a także podnosi poziom naszego seksualnego libido. Jakie działanie ma piperyna i dlaczego warto aby nasze potrawy doprawiać pieprzem?

Czym jest piperyna?

Piperyna jest alkaloidem, który występuje w pieprzu i zapewnia mu charakterystyczny aromat a dodatkowo posiada ogromną ilość właściwości leczniczych. Piperyna znana jest powszechnie jako środek na odchudzanie, ma właściwości antynowotworowe, oczyszczające, działa moczopędnie a także pobudza przemianę materii do szybszej pracy. Dodatkowo polecana jest ona również osobom, które cierpią na bielactwo. Co więcej wielu specjalistów uważa, że znakomicie podnosi nasze seksualne libido, dlatego seks staje się o wiele bardziej fascynujący.

Piperyna pomaga w odchudzaniu

Piperyna jest odpowiedzialna za wspomaganie procesu termogenezy w naszym organizmie, czyli inaczej ujmując jest to proces wytwarzania ciepła. W czasie jego trwania nasz organizm spala o wiele większą ilość kalorii, dlatego jest ona polecana wszystkim osobom, które przebywają na diecie odchudzającej i starają się zgubić zbędne kilogramy. Oczywiście samo przyjmowanie piperyny to nie wszystko, ponieważ liczy się również aktywność fizyczna.

Właściwości antynowotworowe piperyny

Piperyna wedle najnowszych badań może zapobiec wystąpieniu raka piersi, oraz jest pomocna w jego leczeniu. Jak pokazują najnowsze badania piperyna ma zdolność zmniejszenia guza i likwiduje komórki nowotworowe, a jednocześnie nie szkodzi komórkom zdrowym. Właściwości te stwarzają nadzieję na stworzenie leku, który oparty byłby na piperynie a także kurkuminie.

Piperyna na bielactwo

Piperyna jest znakomitym sposobem w namnażaniu komórek barwnikowych w skórze, dlatego poleca się ją również osobom, które cierpią na bielactwo. Piperyna sprawia, że odcień skóry staje się ciemniejszy.

Piperyna na lepszą pamięć

Piperyna poprawia pamięć, sprawia, że szybciej zapamiętujemy nowe informacje, szybciej koncentrujemy się i pracujemy a dodatkowo likwiduje również stany depresyjne.

 

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5