Pokrzywa – idealna dla włosów i paznokci

Aneta R. 22 kwietnia 2018 0
Pokrzywa – idealna dla włosów i paznokci

Pokrzywę zna niemal każdy z nas. W dzieciństwie kojarzyła nam się z piekącym chwastem, który omijaliśmy z daleka. Jednakże przekonaliśmy się, że nie jest ona bezużyteczną rośliną, lecz wręcz przeciwnie jest doskonała dla naszego zdrowia oraz urody. Jak najlepiej wykorzystać właściwości pokrzywy w codziennej pielęgnacji?

Regeneracja z pokrzywą

Pokrzywa jest zielem, które doskonale sprawdza się, jako w pełni naturalny sprzymierzeniec naszej urody. Doskonale oddziałuje na wzrost włosów i paznokci, a także w dużym stopniu poprawia ich kondycję.

Pokrzywa jest bardzo bogata w różnorodne witaminy i minerały, a przede wszystkim w:

  • Witaminę C
  • Witaminę K
  • Witaminę B2
  • Witaminę A
  • Krzem
  • Wapń
  • Cynk
  • Żelazo

Jeżeli regularnie zastosujemy wyciąg z pokrzywy, szybko zauważymy, że znakomicie likwiduje on wszelkiego typu wypryski skórne, a także radzi sobie z nadmiernie przetłuszczającą się cerą. Warto, więc codziennie myć wywarem twarz, aby stawała się coraz piękniejsza.

Jak zrobić napar z pokrzywy?

Samodzielne wykonanie naparu z pokrzywy jest niezwykle proste i łatwe. Ziołową płukankę z pokrzywy wystarczy przygotować raz w tygodniu. W tym celu dwie łyżki suszonej pokrzywy zalewamy wrzątkiem wody. Następnie odstawiamy napar na 4 minuty, a po tym czasie jest on gotowy.

Kosmetyk z pokrzywy nie tylko odżywia naszą skórę, sprawia, że cera staje się piękniejsza, ale również jest pomocny w płukaniu jamy ustnej, ponieważ działa antybakteryjnie, a także odświeżająco.

Napar z pokrzywy równie dobrze możemy stosować w pielęgnacji włosów i paznokci, ponieważ doskonale je wzmacnia i sprawia, że stają się gęste i piękne.

Czy warto pić pokrzywę?

Pokrzywa to zioło nie tylko do stosowania zewnętrznego, ale również wewnętrznego. Stosować ją można do sałatek, naparów do picia jak i zup. Wnosi do całego organizmu ogromną ilość witamin i minerałów a tym samym poprawia nasze zdrowie oraz samopoczucie.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5