Powiedz stop zaburzeniom erekcji!

Seksportal 30 września 2016 0
Powiedz stop zaburzeniom erekcji!

Dla mężczyzn seks jest kwestią postrzeganą w kategoriach ambicjonalnych. Jeżeli coś poszłoby nie tak, to oznaczałoby, że się skompromitował i pozostawiłoby to na długo plamę na jego honorze. Oczywiście w większości przypadków takie myślenie bliskie jest tylko przedstawicielom płci męskiej i tak naprawdę nie jest powodem do podważania czyjejkolwiek męskości.

Dane statystyczne potwierdzają jednak, że mężczyźni czują się skrępowani i zawstydzeni w sytuacjach, w których mieliby opowiedzieć komuś o swoich kłopotach z osiągnięciem wzwodu, nawet jeżeli miałby to być specjalista. Tymczasem problem dotyczy coraz młodszych mężczyzn. Warto zatem zastanowić się nad tym, co może być jego przyczyną i w jaki sposób można wrócić do satysfakcjonującego życia seksualnego. Przyczyny problemu z osiągnięciem wzwodu często powinny być rozpatrywane w zależności od wieku mężczyzny.

Dwudziestolatkowie

Jeżeli problemy z osiągnieciem wzwodu ma dwudziestolatek, to ewentualne leczenie w większości przypadków będzie wyglądało inaczej niż u pana po pięćdziesiątce. Młodzi mężczyźni, często dopiero rozpoczynający życie seksualne, odczuwają intensywny stres związany z chęcią jak najlepszego zaprezentowania się partnerce. Wtedy najczęściej dochodzi do utraty erekcji. Dodatkowo czynnikami, wpływającymi na kłopoty z osiągnięciem wzwodu jest alkohol, papierosy czy narkotyki. Wydaje się, że początkowo używki mogą pomagać młodym mężczyzną w przełamaniu stresu i rozluźnieniu się, są to jednak tylko pozorne  i chwilowe ułatwienia. Jeżeli zazwyczaj, w trakcie masturbacji, nie zauważają nic niepokojącego, to najprawdopodobniej problem z erekcją ma charakter nerwicowy. Radą dla dwudziestokilkulatków jest podejście do zbliżenia bez nadmiernej presji i pośpiechu. Warto również porozmawiać z partnerką na ten temat. Może to ułatwić rozładowanie napięcia i sprzyja stworzeniu bardziej komfortowej atmosfery.

Mężczyźni w wieku 30-40 lat

Kolejna grupa wiekowa, której może dotyczyć zaburzenie erekcji, to mężczyźni w przedziale wiekowym od trzydziestu do czterdziestu lat. Tym razem czynniki wpływające na niepowodzenie w łóżku są najczęściej związane z prowadzeniem niewłaściwego trybu życia. Nieustający stres w pracy, zmęczenie fizyczne i psychiczne, nałogi, zła dieta czy brak wysiłku fizycznego przekładają się negatywnie na pożycie seksualne. Warto zatem spróbować zmienić swój tryb życia – wprowadzić regularne, zdrowe posiłki i aktywność fizyczną, zrezygnować z papierosów oraz ograniczyć spożywanie alkoholu. Dobrym rozwiązaniem są również działania sprzyjające relaksowi i odpoczynkowi – wyjście do kina, masaż czy weekend w SPA. Dodatkowo, tego typu atrakcje są idealne dla obojga partnerów – wypoczynek pozwoli nabrać sił, zregenerować organizm i  w sprzyjających warunkach zająć się tylko sobą.

Panowie po pięćdziesiątce

Niemoc seksualna w przypadku mężczyzn powyżej pięćdziesiątki często związana jest już z czynnikami fizjologicznymi. Wraz z wiekiem produkowana jest coraz mniejsza ilość testosteronu, wpływającego na popęd seksualny. Dochodzą do tego różnego rodzaju dolegliwości, znacznie osłabiające pożądanie. Należą do nich między innymi:  zaburzenia kardiologiczne, schorzenia związane z układem moczowym, choroby prostaty, nerek, wątroby, tarczycy, cukrzyca czy choroby neurologiczne. Przyczyna może jednak leżeć również w psychice mężczyzny. Żeby zatem mieć pewność, że w organizmie nie dzieje się nic złego, konieczna jest wizyta u lekarza – urologa, seksuologa lub lekarza internisty.

Suplementacja

Bez względu na wiek mężczyzny dobrym rozwiązaniem oprócz zmiany diety i wprowadzeniu wysiłku fizycznego jest zastosowanie odpowiedniej suplementacji. Pozwoli ona wzmocnić erekcję i dzięki temu przywrócić dawne, satysfakcjonujące życie seksualne. Warto zaopatrzyć się jednak w suplementy stworzone tylko z wysokiej jakości składników pochodzenia naturalnego. Więcej pomocnych informacji dostępnych jest na stronie: http://www.permen.pl/wspomaganie-erekcji-wlasciwa-suplementacja.html.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5