Sapioseksualizm -nie tylko wygląd jest seksi

Aneta R. 4 stycznia 2018 0
Sapioseksualizm -nie tylko wygląd jest seksi

Sapioseksualizm to bardzo mało znane pojęcie związane z seksem a jednocześnie intelektem. Osoby, które mają ku niemu skłonność podniecają się najbardziej wówczas gdy dyskutują z inteligentnym partnerem. Nie liczy się wygląd, nie liczą pieniądze, jedynie wiadomości, które są zawarte w głowie. Czy Ty również lubisz flirtować umysłowo? Na czym to w zasadzie polega?

Mózg może być seksi

Sapioseksualizm jest terminem, który powstał zaledwie kilka lat temu. Na jednym z randkowych portali przeprowadzono możliwość wyboru partnera mając na uwadze jego wiedzę, znajomość świata. W ten sposób określono iż ponadprzeciętna inteligencja zwana jest Sapioseksualizm. Już w krótce pojęcie to stało się bardzo popularne, a wiele osób porównuje go do własnego stanu podniecenia.

Dla osoby o tego typu preferencjach seksualnych randka z super przystojniakiem, który nie grzeszy zbytnim rozumem, to żadna atrakcja. Identycznie bywa na odwrót, ponieważ mężczyzna, który zwraca uwagę na inteligencję kobiety, po prostu nie będzie miał z nią o czym rozmawiać. Jeżeli sapioseksualista chce stworzyć trwały i mocny związek, umysł jest podstawowym atrybutem partnera, zaś uroda i wdzięki nie mają tutaj żadnego znaczenia.

Czym jest sapioseksualizm?

Sapioseksualiści mają to do siebie, że wybierają osoby które może nie imponują powierzchownością, lecz są intrygujące pod względem inteligencji. To dla nich szybsze bicie serca wywołują cięte riposty, logiczne wypowiedzi, czy też dyskusje do samego rana. Z elokwentnym partnerem pójście do kina to strata czasu, ponieważ jest tyle tematów do rozmów. Sapioseksualiści mogą rozmawiać niemalże bez przerwy, razem się śmiać, martwić, dyskutować. Takie zrozumienie doskonale przekłada się na cały związek, także ten w sypialni. Bardzo dużą rolę w związkach tego typu odgrywa też inteligencja emocjonalna, ponieważ partnerzy bezbłędnie są wstanie odczytać stan psychiczny ukochanej osoby.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5