Seks sprzedaje się najlepiej, czyli odrobina kontrowersji w modzie

Aneta R. 30 października 2016 0
Seks sprzedaje się najlepiej, czyli odrobina kontrowersji w modzie

Od wielu lat panuje przekonanie, że z pomocą seksu jesteśmy wstanie sprzedać wszystko. Czy w rzeczywistości tak jest? Czy świat biznesu posługuje się seksem aby zyskać na popularności? Seks to dobry sposób w reklamie jednakże granica jest tak cienka że łatwo można po prostu przesadzić.

Seks w masowych środkach przekazu

Współcześnie znaczna ilość środków masowego przekazu upowszechniła seksualność i bardzo często do niej sięga. Niemal codziennie na ekranach telewizorów widzimy nagość, która nie tylko już nas nie szokuje, ale nawet nie wywołuje uśmiechu zażenowania. Po prostu przywykliśmy do seksu i tratujemy go po prostu jaką część współczesnej reklamy.

Seks użyty w reklamie jest w stanie sprzedać wszystko, zarówno bieliznę, jak i kosmetyki a także blachodachówki.

Seks w reklamie nie od dziś…

Mimo, że to właśnie współcześnie widzimy seks niemal w nadmiarze, to jednak nie jest to nowy wynalazek reklamy. Rzec można że nagość była w promocji wykorzystywana od zawsze. W latach 70tych posługiwały się nią dzieci kwiaty, a w latach 80 tych nagość reklamowała napoje, motory, papierosy, wakacje i wiele wiele innych towarów.

Wiele kontrowersji  – większy rozgłos

Prawdą jest iż im bardziej kontrowersyjna kampania reklamowa, tym większy rozgłos dla firmy i produktu. Obecnie wiele z nich stawia na seks, jako złoty środek, który ma zapewnić nie tylko zwrócenie uwagi potencjalnego klienta, ale również sprzedać produkt lub usługę. Nic w tym dziwnego. Jeżeli jeansy reklamuje pół naga modelka zapamiętasz nie model i kolor spodni, lecz piękny i obfity biust owej pani. Taka reklama utkwi w twojej pamięci i sprawi, że przypomnisz sobie o marce robiąc zakupy.

Motyw seksualności w kampaniach reklamowych

Dlaczego seks nagminnie widnieje w reklamach i promocjach? Otóż pełni dwie role. Przede wszystkim subtelnie podkreśla produkt, który jest promowany a dodatkowo budzi nasze zmysły, wywołuje dyskusje a tym samym sprawia, że w naszej świadomości utrwala się marka. Nagi efekt przynosi produkcja spotu reklamowego odnosi sukces, a o to właśnie chodzi producentom i sprzedawcą.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5