Serwis PornHub z filmami dla dorosłych zaatakowany przez cyberprzestępców

Seksportal 11 października 2017 0
Serwis PornHub z filmami dla dorosłych zaatakowany przez cyberprzestępców

Pornhub to jeden z najbardziej popularnych serwisów na którym umieszczonych jest setki filmów dla dorosłych. Jeżeli ktoś z was w ostatnim czasie korzystał z tej rozrywki, mógł paść ofiarą groźnego ataku cyberprzestępców.

Fałszywe reklamy

Pomimo wysokich zabezpieczeń serwisu Pornhub hakerzy znaleźli w nich lukę. Nie udało się złamać zabezpieczeń założonych przez twórców serwisu, lecz wykorzystali skrypt który służy reklamodawcom. Miliony osób oglądających firmy dla dorosłych, było więc świadkami wyświetlania fałszywych reklam. Jeżeli kliknęliśmy w reklamę, na komputer pobrane zostało złośliwe oprogramowanie. Dzięki niemu hakerzy mogli przejąć kontrolę nad sprzętem.

Nieuwaga ofiar – celem hakerów

Oszustwo zastosowane przez hakerów było bardzo proste i opierało się na naiwności i nieuwadze osób, które korzystały z Pornhub. Fałszywe reklamy zaopatrzone były w komunikat iż oprogramowanie Adobe Flash jest nieaktualne. Jeżeli kliknęliśmy aby je zaktualizować, jednocześnie ściągaliśmy groźnego wirusa.

Portal Proofpoint, który odkrył oszustwo skomentował iż prosty hakerski podstęp okazał się w tym przypadku bardzo skuteczny. Niewielu zorientowało się, że zostaliśmy wprowadzeni w celowy błąd. Szacunki pokazują, że ofiarami mogą być miliony użytkowników serwisu.

W celu zabezpieczenia się przed takimi sytuacjami polecamy posiadanie aktywnej licencji na program antywirusowy, taki jak Panda Antivirus.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5