Shibari Kinbaku – przez linę do serca

Seksportal 22 września 2018 0
Shibari Kinbaku – przez linę do serca

Niesamowite doznania, intymność, zaufanie i erotyczna energia przekazywana między partnerami za pomocą liny – Shibari Kinbaku, czyli o zmysłowej sztuce cielesności.

Słowem wstępu o Shibari

Shibari polega na wiązaniu partnera za pomocą lin, przez co często jest wrzucane do jednego worka z szeroko pojętym BDSM. Wpływa to nieco na spłycenie tego pojęcia. Tym co przede wszystkim wyróżnia Shibari wśród innych technik tego typu jest jego artystyczna natura, która za pomocą efektywnego wiązania daje wiele przyjemności obu partnerom, bez użycia przemocy, za porozumieniem obu stron. Japoński sposób wiązania przypomina nieco akupunkturę. Liny oplatające ciało mają naciskać na poszczególne jego partie sprawiając przy tym przyjemność, wymieszaną z odrobiną bólu. Partner powinien przesuwać liną po skórze wiązanego w taki sposób, aby pobudzić jego zmysły. Taki efekt można uzyskać przez poklepywanie i wstrząsanie liny wzdłuż stref erogennych partnera.

Shibari a Kinbaku

Dużą nieścisłością i kością niezgody w tej dziedzinie jest interpretacja terminologii, a mianowicie – naprzemienne stosowanie terminu Shibari i Kinbaku. Praktyki te są dość podobne, ale przed podjęciem nauki w tym temacie warto dokładniej przyjrzeć się obu dziedzinom, gdyż w Polsce te określenia są skierowane na nieco inne cele. Kinbaku jest nastawione na emocjonalne wiązanie, podczas gdy Shibari dotyczy głównie techniki. Co ciekawe jeżeli chodzi o popularność w różnych rejonach świata, w Japonii to Kinbaku jest nazwą bardziej tradycyjną, Shibari natomiast, w świecie zachodnim. Jeden z japońskich mistrzów powiedział: Shibari to coś, co robię, pokazuję publicznie, na pokazach, zaś Kinbaku to coś, co robię w sypialni z moją ukochaną. Podsumowując, Kinbaku jest połączeniem techniki wiązania dekoracyjnego Shibarii i emocji.

Pierwsze kroki z linami

Shibari, jako ćwiczenie techniki wiązania wymaga poświęcenia czasu i energii. Początkujący uczą się oplotu pojedynczych części ciała od nadgarstków i nóg przez bardziej zaawansowane więzy, coraz trudniejsze pozycje i odczucia. Na nowo uczą się własnych ciał dostrzegając w bólu i wstydzie przeżycia niekoniecznie negatywne, ale wzmacniające doznania nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym, gdzie energia rozlewa się po oplatających ciało linach. Internet pełen jest wskazówek dla początkujących. Można znaleźć poradniki oraz filmy instruktażowe. Osoby, które potrzebują nauczyciela mogą zainteresować się coraz popularniejszymi warsztatami Shibari, na których pod okiem profesjonalistów można spróbować własnych sił np. w podwieszaniu. W Shibari ważna jest chęć samodoskonalenia. Chcąc się rozwinąć – musisz praktykować.

Amatorskie Shibari?

Wielu amatorów podejmuje się zabawy z linami bez ówczesnego przygotowania, zapominając, że Shibari nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim wymaga znajomości anatomii i zręczności w posługiwaniu się liną. Wiele pochopnych działań kończy się wypadkami. Po wstępnym zorientowaniu w temacie warto zwrócić uwagę, że w tej dyscyplinie sama droga jest ważniejsza niż efekt końcowy. Wiązanie partnera trwa czasami kilka godzin, co czyni je zarówno czułym, jak i bolesnym aktem. Z pewnością jednak podkręca życie erotyczne, w którym stagnacja i rutyna absolutnie nie są wskazane!

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5