Skuteczność plastrów antykoncepcyjnych

Aneta R. 8 marca 2019 0
Skuteczność plastrów antykoncepcyjnych

Antykoncepcja to obszerny temat. Na rynku pojawia się, co raz więcej preparatów umożliwiających świadome planowanie powiększenia rodziny w najlepszym dla nas okresie życia. Jedną z możliwości są plastry antykoncepcyjne. Ich ceny wahają się od pięćdziesięciu do dziewięćdziesięciu złotych. Są one jedną z form antykoncepcji hormonalnej. Ich mocną cechą jest wysoka skuteczność w zapobieganiu niechcianym ciążom.

Dla kogo plastry?

Niestety, istnieje bardzo dużo przeciwwskazań do ich stosowania, dlatego nie każda kobieta może sobie na nie pozwolić.  Tego względu są one dostępne na receptę, którą wypisuje lekarz po dokładnych badaniach. Stosowanie plastrów antykoncepcyjnych niesie ze sobą zarówno zalety jak i wady. Zdecydowanie się na tą formę antykoncepcji wymaga systematycznych wizyt kontrolnych u ginekologa i licznych badań profilaktycznych. Stosowanie plastrów antykoncepcyjnych wymaga samokontroli i systematyczności. Pierwszy plaster przykleja się na czystą i suchą skórę w pierwszym dniu okresu. Powinien on być umieszczony na pośladku, podbrzuszu, zewnętrznej części ramienia czy barku.

Bardzo ważne jest, aby nie naklejać kolejnego plastra w tym samym miejscu, co poprzedni. Taki plaster zmienia się raz na tydzień w ten sam dzień tygodnia i o tej samej godzinie przez trzy tygodnie. Następnie zaprzestaje się tego procederu na siedem dni, w trakcie, których pojawia się krwawienie miesięczne. Kolejny miesiąc to kolejna paczka plastrów. Pomimo wysokiej skuteczności, tylko nieliczne grono kobiet może stosować tą metodę antykoncepcyjną.

Kiedy nie można stosować plastrów?

Przeciwwskazaniem do używania tych plastrów jest waga. Kobiety, które ważą więcej niż osiemdziesiąt kilo i dużo się pocą nie mogą stosować plastrów antykoncepcyjnych. Nie są one tez wskazane dla kobiet z nadciśnieniem tętniczym, schorzeniami wątroby, anemią, migreną, cukrzycą, palące papierowy oraz po trzydziestym piątym roku życia. Ich głównym zadaniem jest zatrzymanie stymulacji jajników do produkowania komórek jajowych w danym cyklu. Zmieniają też skład śluzu w drogach rodnych, przez co utrudniają ruch plemnikom. Ich mocną cechą jest to, że trafiają bezpośrednio do krwiobiegu, czyli nie obciążają wątroby.

Nie trzeba też pamiętać o ich codziennym przyjmowaniu o określonych porach. Co ważne, nie mają one wpływu, na jakość współżycia seksualnego, nie osłabiają libido i są odwracalną metodą antykoncepcji. Ciekawostką jest fakt, iż plastry antykoncepcyjne wykazują działanie profilaktyczne względem osteoporozy, na którą jest narażone co raz więcej kobiet.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5