Sombre – co to jest i ile kosztuje?

Aneta R. 31 lipca 2018 0
Sombre – co to jest i ile kosztuje?

Coraz częściej w metodzie koloryzacji włosów pojawia się nazwa sombre, która inspiruje kobiety to tworzenia wymarzonych fryzów oraz nowych trendów. Jednakze sombrer to metoda farbowania włosów coraz bardziej popularna w Europie. Oczywiście obie metody są nieco podobne do siebie, jednakże z drugiej strony także odmienne. Sprawdź, czym jest sombre i jak sprawdza się na różnych kolorach włosów.

Czym jest sombrer?

Sombre hair, czyli coraz bardziej popularne sombrer to jedna z metod, którą określić można jako stopniowe rozjaśnianie włosów. Pojedyncze pasemka cechują się jaśniejszymi i ciemniejszymi odcieniami. Efekt ten uzyskać można z pomocą utleniacza, który powinien być profesjonalnie nałożony na włosy.

W metodzie tej w taki sposób rozjaśnia się włosy, aby wyszedł jak najbardziej naturalny efekt. To sprawia, że owa metoda farbowania może być trudna i nieco skomplikowana, zwłaszcza dla fryzjera amatora. Sombre ma dodać włosom blasku, jednakże źle wykonane może uczynić całkowicie odwrotny efekt.

Skąd wywodzi się sombrer?

Sombre to nieco późniejsza odmiana ombre. Obie techniki farbowania włosów wywodzą się z tego samego nurtu, jednakże widać między nimi wiele różnic. Najważniejszą różnicą pomiędzy obiema technikami, jest to, że sombrer cechuje się o wiele większą naturalnością, przez co efekt jest bardziej subtelny.

Charakterystyczną cechą sombrer jest złudzenie, że włosy wyróżniają się jaśniejszymi refleksami, pasemkami, które odbijają się pod wpływem promieni słonecznych. W sombrer włosy są rozjaśnione już od nasady, co powoduje, że wyglądają naturalnie i estetycznie. Granica między poszczególnymi pasmami jest bardzo płynna, dlatego znakomicie się prezentują. Dodatkowo sombre wbrew pozorom wcale nie jest drogie. Fryzurę można wykonać za cenę w granicach 100 zł.

Sombrer to najmodniejsza fryzura tego sezonu. Ty również będziesz w niej cudownie wyglądać!

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5