Stres Bożego Narodzenia – poznaj uspokajające zioła

Aneta R. 16 grudnia 2017 0
Stres Bożego Narodzenia – poznaj uspokajające zioła

Boże Narodzenie pomimo, że kojarzy nam się ze spokojem i radością, niekiedy dostarcza prawdziwie stresowych sytuacji. Zwłaszcza tydzień przed rozpoczęciem świat, kiedy ogromna ilość pracy wypełnia nasz czas, możemy poczuć się zestresowani, rozdrażnieni i nerwowi. Jak poradzić sobie z tą sytuacją? Wiadomo przecież że świąt nie da się przełożyć. Oczekiwanie na gości, przygotowania wigilijnej kolacji to wielkie wyzwanie, które niekiedy może przerastać nasze siły. Poznaj zioła, które będą pomocne w tym okresie. Zioła które będą znakomitą bronią z nerwami, bezsennością oraz stresem.

Usiądź i uspokój się

Zioła w przygotowaniach do świat Bożego Narodzenia stanowić mogą naprawdę znakomitą pomoc, w walce z nerwami, niepewnością i ogromną ilością stresu, czy wszystko uda się dobrze. W tym okresie bardzo często towarzyszą nam kłopoty z zasypianiem, bezsenność, odczuwamy lęk czy sprostamy wszystkim obowiązkom.

Zioła to naturalny, a jednocześnie najlepszy sposób aby zrelaksować się, wyciszyć i uspokoić. Nie tylko koją nerwy, ale również nie mają negatywnego wpływu na nasz organizm, dlatego przyjmować je możemy zupełnie bezpiecznie. Pijąc zioła przed snem pozbędziemy się niepewności i łatwiej zaśniemy. Jakie zioła najlepiej sprawdzą się w napiętym okresie przedświątecznym?

Zioła na uspokojenie skołatanych nerwów

Najpopularniejsze zioło na nerwy to oczywiście melisa. Nie tylko sprawia, że jesteśmy odprężeni, ale również wspomaga bóle migrenowe oraz harmonijnie wpływa na pracę mózgu. Melisa poprawia nasze samopoczucie, orzeźwia i dodaje energii.

Jeśli chcesz aby melisa przyniosła pożądane skutki wówczas powinieneś pić napar z melisy dwa razy w ciągu dnia. Herbata tego typu działa uspokajająco, dlatego idealna jest wówczas jeśli towarzyszy nam nadmiar pracy. Melisa to zioło w pełni bezpieczne, dlatego mogą po nią sięgnąć wszyscy, zarówno dorośli, jak i dzieci.

Znakomitym ziołem są również szyszki chmielu. Zioło szybko likwiduje napięcie, stres, a także sprawia że szybkiej zasypiamy. Szyszki chmielu rozluźniają, łagodzą pracę układu nerwowego, likwidują niepokój i napięcie emocjonalne.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5