Udany związek w zasięgu ręki

Aneta R. 31 października 2018 0
Udany związek w zasięgu ręki

Relacje między partnerami wymagają ciągłej pielęgnacji. W każdym związku przychodzi taki etap, że strony popadają w rutynę i żyją tak, jakby stan, w którym się znajdują miał juz trwać zawsze. Nic bardziej mylnego. Nasze życie ma to do siebie, że jest zmienne jak kalejdoskop. Jest to uwarunkowane wieloma czynnikami, które mają wpływ na nasz los. Postrzeganie świata i bliskiej osoby jest uzależnione od bardzo prozaicznych spraw typu nastrój, pogoda czy nieprzychylne wiadomości.

Wyładowanie emocji

Wyładowujemy swoją złość czy frustracje na innych, podczas gdy wina leży często po naszej stronie. Bo w czym zawinił nasz partner, że akurat dzisiaj szef kazał nam zostać po godzinach… Sprawa błaha, ale może popsuć nawet najlepiej ułożone relacje. Jak sobie z tym radzić? Otóż posiadamy broń, która jest w stanie ochronić nas przed zgubnym wpływem złej aury na nasz związek.

Natura wyposażyła nas we wszelkie potrzebne narządy i umiejętności aby rozmawiać. Niechętnie korzystamy z tego prezentu, gdyż tak bardzo nie zdajemy sobie sprawy z jego mocy. Zwykła rozmowa czy nawet wymiana zdań potrafi zdziałać cuda. Nasz partner nie jest alfą i omegą, wielu rzeczy nie potrafi się domyśleć, ale my możemy go o tym poinformować. Omijamy w ten sposób szerokim łukiem wszelkie zgubne domysły czy równie groźnie niedomówienia.

Stereotypy w związku

Często spotykamy się ze stereotypem, że kobiety zbyt dużo mówią, a mężczyźni wręcz odwrotnie. Jest w tym ziarenko prawdy, ale należy zwrócić uwagę na jakość mówienia. Kobiety mówią dużo, lubią wypowiadać się na wiele różnych tematów, ale gdy chodzi o  przyczyny złego nastroju często możemy od nich usłyszeć coś typu „domyśl się”. Gdyby w tym miejscu zastosowały swoją wrodzoną gadatliwość, partner wiedziałby, że chce ona zostać sama, bo miała ciężki dzień, bądź nie chce żeby on wychodził i ją zostawiał z tego samego powodu. Mężczyźni z kolei mają rzekomo problem z wyrażaniem swoich uczuć. Może byłoby im łatwiej, gdyby partnerki nie wymagały poważnych deklaracji średnio trzy razy dziennie?

Trzeba kierować się umiarem i mieć świadomość, że wszystko powinno mieć miejsce w odpowiednim miejscu i czasie. Bo przecież ta sama kobieta może się obrazić, że partner chce rozmawiać o planowaniu rodziny przy zmywaniu naczyń. Bardzo trudno jest spełniać oczekiwania, których się nie zna. Taka presja może powodować jeszcze większe zamknięcie się w sobie i niepokój przed jakimkolwiek wyrażaniem swoich uczuć. Jest to bolesne i trudne nie tylko dla kobiety, która nie czuje się pewna uczuć partnera, ale również mężczyzna żyje w przeczuciu, że nie spełnia oczekiwań swojej ukochanej. Dlatego rozmawiajmy i wyzbądźmy się wszelkich stereotypów. Pozwólmy, aby nasze życie toczyło się naszym rytmem i według naszych zasad.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5