W Twoim związku brakuje seksu? Jak rozwiązać ten problem?

Aneta R. 26 marca 2017 0
W Twoim związku brakuje seksu? Jak rozwiązać ten problem?

Niestety, nadal seks jest w wielu przypadkach tematem tabu. Pary, które mają kłopoty w sypialni, nigdy o nich nie rozmawiają. Unikają zbliżeń, a tym samym coraz bardziej oddalają się od siebie. Związek staje się jedynie formalnością, a niekiedy dochodzi nawet do rozstań. Dlaczego nie rozmawiamy o seksie i rezygnujemy z zabaw w sypialni?

Przyczyny braku seksu w związkach

Wielu z nas świadomie decyduje się na koniec ze współżyciem. Określić można owe związki jako białe małżeństwa. Wielu, przeciwnie wręcz nie dowierza, że bez seksu naprawdę można żyć..a jednak! rezygnacja z seksu ma wiele powodów. Może być to wiara katolicka, brak uczucia, czy niemoc wynikająca z choroby.

Najczęściej brak seksu wynika z  powodu zaburzeń hormonalnych, permanentnego stresu bądź też przyjmowania niektórych leków. To właśnie one obniżają nasz popęd seksualny, a po pewnym czasie sprawiają, że przyzwyczajamy się i wręcz unikamy seksu.

Brak pożycia seksualnego wynika często również z kryzysów w małżeństwie. Negatywne uczucia narastają, dochodzi do kłótni i konfliktów, powstaje emocjonalny dystans, zanika współżycie. Wówczas już tylko krok do rozwodu i gdyby nie dzieci w niemalże 100 % doszłoby do takiej sytuacji.

Dlaczego nie rozmawiamy z partnerem o seksie?

Dlaczego nie rozmawiamy o seksualnych kłopotach? Reakcje również są różne. Jedni się obrażają, inni również zaprzestają seksu, a jeszcze inni starają się do niego nakłonić partnera. Niestety  najczęściej nie rozmawiamy ze sobą o problemach natury seksualnej, co sprawia, że nie rozumiemy stanowiska drugiej osoby. Rozmowa tymczasem może zmienić bardzo wiele. Jeśli uświadomimy partnerowi dlaczego nie chcemy się kochać, może wspólnie uda się rozwiązać problem. Nawet jeśli problem stanowi dużą przeszkodę, partner będzie mógł wstanie zrozumieć naszą sytuację.

Rozmowa nie tylko sprawia, że możemy dojść do porozumienia w sprawach seksualnych i poznać swoje emocje i doznania. Rozmowa sprawia, że związek staje się silniejszy, dominuje w nim miłość, szacunek i oddanie. Nie bójmy się rozmawiać!

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5