Wszystko co musisz wiedzieć o poduszkach ortopedycznych

Seksportal 24 stycznia 2017 0
Wszystko co musisz wiedzieć o poduszkach ortopedycznych

Zdrowy sen – każdy z nas wie jak jest istotny. Niestety nadal nie potrafimy w pełni zadbać o jego komfort, gdzie tu warto wspomnieć, że zdrowy sen, to nie tylko ten w którym śpi się statystyczne 8 godzin. Dobry sen, to taki dzięki któremu można obudzić się wypoczętym, a co najważniejsze nie obolałym.

Zazwyczaj pierwsze objawy „złego snu”, to początkowe uczucie sztywności, a następnie bóle kręgosłupa. Tego typu objawy jednak w wielu przypadkach mogą zacząć prowadzić do poważniejszych (a zarazem trudniejszych do wyleczenia) schorzeń. Grunt więc, by do nich nie dopuścić, dlatego też powstały poduszki ortopedyczne o których warto powiedzieć sobie nieco więcej.

Poduszki ortopedyczne – po co?

poduszka ortopedycznaPoduszki ortopedyczne do spania służą przede wszystkim likwidacji bóli, oraz uczucia sztywności kręgosłupa. Dzięki poduszkom ortopedycznym niezależnie od pozycji w której się znajdujemy zachowujemy naturalną krzywiznę kręgosłupa. Tym samym budzimy się bez uczucia dyskomfortu w okolicach kręgosłupa zapobiegając tym samym wielu dolegliwościom, w tym wadom postawy.

Co należy wziąć pod uwagę zanim kupię poduszkę?

Aby poduszka ortopedyczna spełniała swoje założenia musi być odpowiednio dobrana. W przeciwnym razie zamiast pomagać, będzie szkodzić. A czym należy kierować się przy jej doborze? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wzrost, czy masę ciała. Najważniejsza informacja, to jednak pozycja w której zasypiasz.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Sissel PolskaWłaśnie od pozycji w której zasypiamy głównie dobieramy rodzaj poduszek. Jak wiadomo najbardziej korzystna pozycją do spania jest spanie na plecach, gdzie odpręża się nie tylko nasze ciało, ale i umysł, dlatego tu najlepiej zdecydować się na poduszkę niską, miękką, z lekkim wyprofilowaniem na samym środku.

Najmniej korzystna pozycja do spania jest leżenie na brzuchu. W związku z tym potrzeba poduszki, która maksymalnie zmniejszy szkody zasypiania właśnie w tej pozycji, dlatego też powstała poduszka w kształcie gwiazdy. Dość sporną kwestią jest spanie na boku, gdzie jedni uważają, że spanie na lewym boku zagraża rozwojowi takich narządów jak płuca, z kolei inni twierdzą, że to właśnie spanie na lewym boku zmniejsza uczucie nudności, czy różnego rodzaju dolegliwości żołądkowych, dlatego właśnie spanie na boku lewym szczególne zalecane jest kobietom w ciąży. W przypadku spania na boku (niezależnie na którym) warto zdecydować się na poduszkę w kształcie „wałka”.

Poduszki ortopedyczne dla kobiet w ciąży i młodych mam

Wyżej wspomnieliśmy sobie o tym jak spanie na boku może pomóc kobietom w ciąży. Jeśli chodzi o poduszki ortopedyczne, to wiele rodzajów przeznaczonych jest właśnie dla przyszłych i świeżo upieczonych mam. Jak wiadomo zarówno okres ciąży, jak i poród i czas niemal całodobowego zajmowania się maleństwem wiąże się z ogromnym wysiłkiem fizycznym, w tym z bólami kręgosłupa. Tego typu poduszki więc zapewniają wygodne i fachowe wsparcie dzięki czemu mięśnie młodej mamy są stale odprężone.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5