Zalety masturbacji u kobiet

Aneta R. 17 marca 2019 0
Zalety masturbacji u kobiet

 

W naszej kulturze dorastamy w przekonaniu, że masturbacja może nas doprowadzić do piekła. Jest to czyn zabroniony w katolickich rodzinach, w których straszy się dorastające dzieci grzechem ciężkim.

Powszechnym była opinia, że „samogwałt”  może powodować ślepotę, zarost u kobiet, niepłodność a nawet odpadanie narządów płciowych!

Czy kobiety się masturbują?

Statystyki podają, że temat ten nie dotyczy nawet połowy Polaków. Jednak dogłębna analiza i szereg badań pokrewnych wskazują na to, że jest to temat drażliwy, wstydliwy, o którym nie mówi się publicznie i mało kto się do tego przyznaje. Okazuje się jednak, że z medycznego punktu widzenia  masturbacja jest czynnością cielesną przynoszącą wiele korzyści fizycznych i psychicznych. Szczególnie wiele pozytywnych aspektów masturbacji przypisuje się seksualności kobiet.

Seksuolodzy ogłaszają wszem i wobec, że masturbacja jest nieodłącznym elementem ludzkiego rozwoju. Masturbacja u kobiet pełni bardzo ważne funkcje i zapewnia prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny.  Dotykanie własnych miejsc intymnych pozwala kobietom poznać swoją seksualność, dzięki czemu łatwiej im osiągać satysfakcjonujące orgazmy podczas stosunku seksualnego.  Podniecenie i czynniki go powodujące to indywidualna sprawa każdej kobiety.

Sprostać oczekiwaniom

Mężczyźnie ciężko jest sprostać oczekiwaniom, których nie jest świadoma sama zainteresowana. Własne ciało nie powinno być tajemnicą. Faktem jest również to, że podczas masturbacji łatwiej osiągnąć orgazm. Pozwala on zredukować napięcie, zmniejszyć ryzyko zachorowania na depresję oraz pomaga walczyć z bezsennością. Co ważne, dzięki takim czynnościom poprawia się działanie naszego układu krążenia i immunologicznego, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko zachorowania na infekcję. Dzieje się tak dzięki zmianom poziomu hormonów, a dokładniej zmniejszenie poziomu hormonu odpowiedzialnego za stres i podwyższenie hormonu odpowiedzialnego za uczucie szczęścia.

Dodatkowymi korzyściami płynącymi z masturbacji jest komfort psychiczny w postaci braku ryzyka zachorowania na choroby weneryczne czy zajścia w ciążę z oczywistych względów. Okazuje się, że masturbacja to wręcz zalecenie lekarskie w przypadku zgłaszanych przez kobietę trudności w osiągnięciu orgazmu podczas tradycyjnego stosunku płciowego. Dzięki temu być może kobieta nie tylko będzie osiągała zadowolenie ze współżycia z partnerem, ale tym samym zwiększa prawdopodobieństwo osiągnięcia wielokrotnych orgazmów, które są marzeniem nie jednej przedstawicielki płci żeńskiej.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5