6 zasad udanego małżeństwa

Aneta R. 24 lutego 2016 0
6 zasad udanego małżeństwa

Na pewno marzeniem każdej pary jest to, aby jej małżeństwo było udane. Chcemy, aby nasz związek był doskonały, dlatego gdy chcemy swe marzenia zrealizować warto zastosować się do kilku zasad.

Naturalnie do zgodnego i pełnego miłości małżeństwa musimy być tolerancyjni, umieć wybaczać, a często także rezygnować z własnych wygód. Jednakże nie jest to proste i wymaga pracy nad swoim charakterem. Jeśli jednak się tego nauczymy znajdziemy w swoim związku zrozumienie i wsparcie.

Dekalog szczęśliwego małżeństwa

  • Szacunek do partnera

Jeśli chcesz, aby Twoje małżeństwo było szczęśliwe powinieneś darzyć drugą osobę szacunkiem. Jeśli szacunek zniknie pojawi się lekceważenie. Wówczas szybko zrujnujemy swój związek i na pewno szybko się on rozpadnie. Szacunek to podstawa, którą powinniśmy obdarzać się każdego dnia.

  • Tolerancja

Jeśli chcemy być tolerancyjni w związku musimy nie tylko nauczyć się akceptować krytykę, ale także nie pragnąć odwetu. Oczywiście, czasem nas korci, aby ubliżyć czy wykrzyczeć wady partnera. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, ponieważ nie tylko nie wniesie niczego pozytywnego, ale wręcz zakończy się kłótnią.

  • Wspierajcie się

Każde małżeństwo powinno być związkiem, w którym partnerzy wzajemnie sobie pomagają, wspierają się w trudnych chwilach i cieszą razem z codziennych, nawet najdrobniejszych radości. Naturalnie codzienne życie do łatwych nie należy, dlatego trzeba się wspierać, pomagać sobie i troszczyć. Dzięki temu obie strony będą szczęśliwe.

  • Wyrozumiałość

Oczywiście wiemy, że każdy człowiek posiada zalety, jak i wady. Decydując się na wspólne życie musicie zaakceptować zarówno walory jak i cechy ujemne. Nawet, jeśli Twój partner popełni błąd, musisz być wyrozumiały. Staraj się zrozumieć jego niedoskonałości a może przy okazji dostrzeżesz również swoje własne?

  • Ostrożnie z osądem

Życie codzienne nie należy do łatwych i zdarza się nam popełniać błędy. Nikt nie jest wstanie ich uniknąć, dlatego jeśli twój partner popełni błąd, nie osądzaj go pod wpływem emocji. Twoja opinia może być błędna i doprowadzi jedynie do kłótni i nieporozumień.

  • Przepraszaj i wybaczaj

Ty także popełniasz błędy, a kiedy je dostrzegasz, wystarczy niewielkie słowo przepraszam, aby sytuacja w domu przestała być napięta. Tak samo postępuj wobec partnera. Staraj się wybaczać, rozmawiaj a na pewno wasz związek będzie udany.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5