Zdrowie na wiosnę

Aneta R. 14 kwietnia 2018 0
Zdrowie na wiosnę

Dni z dnia na dzień stają się coraz bardziej słoneczne, ciepłe, a dzięki temu nasze ogólne samopoczucie ulega poprawie. Jednakże nie bez powodu powinniśmy się w tym szczególnym okresie zatroszczyć o swoje zdrowie. Zima wyrządziła w naszym organizmie sporo szkód.

Jak na nasz organizm działa zima?

Zimą nasza aktywność fizyczna spada do minimum, albowiem niskie temperatury wcale nie zachęcają nas do rekreacji na świeżym powietrzu, a czasem wręcz nie mamy ochoty nawet udać się na siłownię, czy do fitness klubu. Dodatkowo zimą nasza dieta również jest o wiele bardziej uboga zwłaszcza, jeśli chodzi o spożywanie warzyw i owoców. Sięgamy po produkty wysoko kaloryczne, a leniwie spędzając czas przed telewizorem, wręcz się objadamy. Tym samym wzrasta nasza waga ciała. Na wiosnę, myślimy o zakładaniu cienkich i krótkich ubrań, dlatego pierwszą naszą myślą jest utrata nadmiernej ilości kilogramów i znów odzyskanie smukłej sylwetki. Zaczynamy zwracać uwagę na to, co jemy, staramy się odrzucić słodycze, zaś chętniej sięgamy po świeże owoce i warzywa.

Jak rozpocząć odchudzanie, aby przyniosło efekty?

Podstawą odchudzania jest oczywiście aktywność fizyczna. To dzięki niej tracimy zbędne kilogramy i uzyskujemy piękniejszą i bardziej smukłą sylwetkę. Jeżeli masz słabą kondycję po zimie, zacznij od luźnych rekreacyjnych sportów. Z całą pewnością na początek idealny będzie basen, spacer czy lekki jogging.

Nie warto od razu wprowadzać do swego życia trudnego i intensywnego wysiłku ponieważ przyniesie on więcej szkody aniżeli pożytku. Warto również wzmacniać swoją ogólną formę oraz radykalnie zmienić sposób odżywiania się.

Najbardziej skuteczna dieta na wiosnę

Dieta wiosenna, jest kwestią indywidualną dla każdego organizmu i w dużej mierze zależy od przemiany materii. Z całą pewnością jednak należy ograniczyć w menu tłuszcz, cukier i węglowodany. Zacznijmy jeść więcej sałatek i owoców. Najlepsze do tego celu są nowalijki, które to nie tylko są smaczne i niskokaloryczne, ale również zawierają bardzo dużą ilość witamin i minerałów. Pozytywnie wpływają nie tylko na naszą sylwetkę, ale również samopoczucie.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5